Зима в Україні: коли випаде перший сніг

gazpostach

Зима в Україні: коли випаде перший сніг

За прогнозами синоптиків, погода взимку в Україні буде мінливою. У грудні очікують дощі та мокрий сніг, а в січні можуть вдарити морози. Перші снігопади прогнозують уже в листопаді. А деякі області накриють морози вже цього тижня.

Загалом передбачають, що зима 2019-2020 років в Україні буде переважно теплою. Плюсова температура протримається довше, ніж у попередні роки.

– Зима цього року буде такою ж теплою, як і попередні зими. Ці тенденції, які в нас спостерігалися протягом останніх п’яти років, вони й зберігаються. Можливі різкі зміни температури, можливі короткочасні зниження температури повітря до -10 і навіть -20, але вони будуть короткочасними. В цілому ж буде переважати тепла зимова погода, – такий прогноз дала завідувач відділу синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух у коментарі сайту УНН.

За її словами, зміни клімату передбачають збільшення кількості днів із температурами вище 0 взимку, але при цьому кількість днів із температурою -10…-20 не змінюється – в залежності від регіону таких днів може бути 2-3 за сезон, тоді як переважатиме протягом зими температура від -5 до +5 градусів.

Перші 9 місяців поточного року вже показали, що рік, включно із зимою, буде теплішим за попередні.

Причинами аномально теплої осені й зими, яка наближається, є значне прогрівання океанів – у північній частині Атлантичного і Тихого океанів, а також Середземного моря.

– В океані накопичена дуже велика теплова енергія і вона – наче пічка, яка буде підігрівати атмосферу протягом зими. Зрештою ці теплі вологі повітряні маси будуть приходити в Європу і в Україну і сприяти тому, що температура повітря в цілому буде вищою на 1-2 градуси, ніж на початку цього століття, – зазначила метеоролог.

Крім того, на погоду протягом зими буде впливати надзвичайне прогрівання полярних областей, аномалії температур у яких наразі сягають 10-15 градусів. У зв’язку з цим, арктичні повітряні маси будуть рухатися далі на Південь і частіше приносити різке похолодання, тоді як на Північ, навпаки, частіше поширюватимуться теплі повітряні маси. Це буде призводити до досить нестійкої погоди.

До речі, цієї осені вже зафіксували кілька температурних аномалій в Україні. У кількох областях за кілька тижнів до зими розквітли кульбаби. Синоптики вже заявили, що такого ще ніколи у нас в країні не було. Розквітлими кульбабами милувалися у Сумах та в Чернігівській області. А в Києві на бульварі Верховної Ради буйно зацвіли сакури.

Зафіксували у столиці й ще один температурний рекорд – найтеплішу для цієї пори ніч. Так, за даними спостережень, температура в ніч на 13 листопада не опустилася нижче +9,2 градусів. Такий температурний показник на 0,9° градуси перевищив рекорд 1963 року.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)