Динаміка захворюваності на COVID-19 свідчить про те, що зимовий період в Україні буде важким.

Такий прогноз в інтерв'ю виданню "Сьогодні" зробив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Теперішнє зростання кількості хворих в країні він пов'язав із завершенням періоду відпусток і початком навчального процесу.

"Зима буде важкою і про це свідчить динаміка, яку ми маємо. Особливо викликає занепокоєння динаміка захворюваності у європейських країнах. Наприклад, Франція, де фіксують 50 тисяч випадків на день. Якщо такі тенденції будуть продовжуватися і не буде пікового навантаження, після якого йде спад або плато, то ми побачимо до якого рівня буде підніматися кількість хворих", - сказав Ляшко.

Він зазначив, що карантинні заходи на початку весни дозволили розтягнути захворюваність у часі і в Україні не було "просідання кількості випадків".

"Коли всі повернулися з відпусток, розпочався навчальний процес – змінилось соціальне середовище, у якому люди були три літніх місяці, то все це дало приріст кількості випадків коронавірусної хвороби. Це ще раз підтверджує, що вірус підступний і не прогнозований", - зазначив головний санлікар.