Звернення Володимира Труша з нагоди річниці Всеукраїнського референдуму про проголошення незалежності України

gazpostach

Звернення Володимира Труша з нагоди річниці Всеукраїнського референдуму про проголошення незалежності України

Сьогодні 29-та річниця проведення Всеукраїнського референдуму про проголошення незалежності України.

Саме 1 грудня 1991 року відбувся загальнонаціональний референдум на території колишньої УРСР. На нього було винесено одне питання: «чи Підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Текст цього документа, прийнятого Верховною Радою 24 серпня 1991 року, було наведено у виборчому бюлетені.

Громадяни України висловились на підтримку незалежності. У референдумі взяли участь 84,18% населення України - 31 мільйон 891 тисяча 742 людини, з них 28 млн 804 тис. 71 чоловік (тобто 90,32% від загальної кількості) проголосували «За». Акт проголошення незалежності України було підтримано в усіх 27 адміністративних регіонах України: 24 областях, 1 автономній республіці та 2 містах зі спеціальним статусом. Для проведення референдуму по всій Україні було створено 34 тис. 93 дільниці для голосування.
Вікова мрія українського народу про незалежність знайшла політичне втілення. Демократичним і легітимним способом було нарешті покінчено з радянським пануванням.

Молода держава стала будувати відносини з іншими державами на основі взаємної поваги суверенітету, незалежності і територіальної цілісності, невтручання в їхні внутрішні справи, розвитку всебічних політичних, економічних і культурних зв'язків.

1 грудня 1991 року назавжди вкарбоване у багатостраждальну історію століттями позбавленого своєї державності українського народу. Шануймо свій вибір, шануймо Україну!

Голова ТОДА Володимир Труш
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)