ЗНО-2022: які зміни чекають на тернопільських абітурієнтів

gazpostach

ЗНО-2022: які зміни чекають на тернопільських абітурієнтів

Нещодавно у Міністерстві освіти і науки підписали наказ про календарний план, який визначає всі терміни проведення ЗНО. Основна сесія почнеться 23 травня і завершиться 17 червня. На зовнішнє незалежне оцінювання винесено 13 предметів. З них для отримання документа про повну загальну освіту кожен випускник повинен обрати чотири.

Фото з мережі Інтернет

Можна буде обрати шостий, сьомий чи навіть десятий предмет. Але якщо п’ять предметів учасник може скласти безкоштовно, то усі наступні доведеться оплатити.

Обов’язковими є «Українська мова» та «Математика стандарт», далі на вибір «Історія України» або іноземна мова. І четвертий предмет – із того переліку, який пропонують.

До слова, додаткові предмети можна буде здати в період основної сесії. Реєстрація на основну сесію розпочнеться 2 лютого.

Ще одним нововведенням буде полегшений тест з математики. Цього року, як і минулого, введено два окремих предмети – «Українська мова» і «Українська мова і література». Випускнику варто знати, які предмети вимагає ВИШ, до якого він має намір вступати. Коли закінчиться реєстрація, змінити предмети не можна буде.

Всі тестові завдання будуть перекладені 6-ма мовами національних меншин. Як і в попередні роки, для дітей з вадами зору і слуху будуть створені необхідні умови для здачі тесту. Для учасників із вадами слуху дозволеним є використання слухового апарату. Для учасників із вадами зору – додаткове освітлення, лупи і зошити шрифтом Брайля, які підготовлені із чотирьох предметів: українська мова, математика, історія України і біологія.

Учасники, які потребують додаткових умов, мають подати оригінал медичної довідки, комісія регіонального центру розгляне заяву і подбає про відповідні умови.

Дійсними будуть сертифікати за 4 роки: 2019 – 2022 роки. Ті, хто проходив ЗНО торік і хоче покращити результати з якогось одного предмета, може зареєструватися.

Зміни також очікують на охочих вступити до магістратури. Торік випускники бакалаврату здавали іноземну мову через систему ЗНО, що називається єдиний вступний іспит, і тільки правознавці складали тест загальної навчальної компетентності. У 2022 році його складатимуть ще із 6 спеціальностей, серед яких – журналістика, міжнародні відносини, соціальні науки тощо.

Пробне тестування у 2022 році заплановано провести із двох предметів. Одного дня буде «Українська мова» і «Українська мова і література», а наступного – решта предметів. Реєстрація на пробне ЗНО розпочнеться у січні.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)