Значення кожного з днів Страсного тижня

gazpostach

Значення кожного з днів Страсного тижня

Сьогодні розпочався останній тиждень Великого посту.

З 22 по 27 квітня цього року християни дотримуються найстрогішого посту напередодні Великодня. У цей час віряни згадують про страждання Ісуса Христа, його розп'яття на хресті, смерть та воскресіння, нагадує "Уніан".

Впродовж Страсного тижня християни намагаються не сваритися, не ображатися, а вільний час проводять у духовних роздумах і молитвах. Також обов'язково відвідують богослужіння у храмах.

У Великий понеділок можна їсти лише хліб, фрукти й овочі, а також пити компот. Те ж стосується й Великого вівторка, середи та четверга - рекомендується сира їжа без олії.

У Чистий четвер згадують таємну вечерю. Ті, хто прийшов у храм, стоять під час служби, на якій згадують про страждання Христа, із запаленими свічками. Їх не гасять до повернення додому. У цей день заведено прибирати в будинку. Проводити прибирання після Чистого четверга – погана прикмета.

Страсна П'ятниця - день, коли Ісус Христос помер у муках на хресті. Цього дня утримуються від їжі до моменту винесення плащаниці. У суботу напередодні Великодня можна гарячу їжу з рослинною олією.

Велика субота - цим днем закінчується Великий піст. На богослужінні говорять про поховання Христа. Головна служба починається увечері в суботу, після чого віряни зустрічають Великдень.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)