Жителя Скалата відправили на фронт без пальців! (фото)

gazpostach

Жителя Скалата відправили на фронт без пальців! (фото)

71aec7646c70ecdabf06879b58cc8a1a37-річного Івана Шипіло, який не має двох пальців на лівій руці, 21 травня відправили на військові навчання.

Про цю ситуацію 20minut.ua повідомила в рубрику "Додай свою новину" сестра Івана Лідія Макаренко-Іванюта.

"На військові навчання відправляється мій двоюрідний брат Іван Шипіло. Ніби в цьому немає нічого дивного, якби не той факт, що у нього на лівій руці немає двох пальців. Невже всіх здорових призвали?! Він - справжній чоловік, втікати чи давати хабарі точно не буде! Шановні військовослужбовці, де ваш здоровий глузд? Це просто жахливо! До речі, мій чоловік - військовий, вже вісім місяців воює в зоні АТО!"

Також жінка поширила цю інформацію і у соцмережах.

Журналісту 20minut.ua пані Лідія розповіла, що її брат отримав травму декілька років тому. Під час роботи з деревом на станку йому відірвало два пальці.  Жінка турбується, що брат не зможе служити з такими вадами. Та й взагалі, мобілізовувати таку людину, на її думку, це нонсенс.

- Він не зможе ані бронежилет одягнути, ні берці зашнурувати, - каже вона.

Пані Лідія також додає, що Іван Шипіло не ховається від армії. І коли йому прийшла повістка, то пішов на медкомісію. А там його визнали придатним до служби.

Придатність чи непридатність військовозобов’язаного до армії визначає військово-лікарська комісія, створена при кожному районному військкоматі, пояснює офіцер західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Василь Лабай, пише "Терен".

До її складу входять фахівці медичних закладів району. Саме склад таких комісій і визначає стан здоров’я військовозобов’язаного. У своїй роботі комісії користуються чинною нормативно-правовою базою, що регламентує порядок їхньої роботи. Зокрема, це нині діючий наказ Міністра оборони України №402 (про військово-лікарську експертизу). Його вільно можна знайти в інтернеті.

- Згідно зі статтею 62 (в) цього наказу, Івана Шипіло, в якого є ампутація третього та четвертого пальців, визнано обмежено придатним до військової служби, - каже Василь Лабай. – А це означає, що його можуть призвати на військову службу і порушень законодавства України немає. Проте служити він буде не у бойових підрозділах, а у частинах забезпечення. Приміром, у військах зв'язку тощо. Користуючись нагодою, хотів би закликати наших краян слідувати прикладу патріота Івана зі Скалата і не відсиджуватися вдома, а йти самостійно, не чекаючи на повістку, на захист Батьківщини.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)