Тернополяни, які здають квартиру, мають платити податок

gazpostach

Тернополяни, які здають квартиру, мають платити податок

Власники квартир, які здавали житло в оренду минулого року, мають заплатити податок. Якщо людина не зареєстрована як самозайнята особа, слід сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір – 1,5 %.

Про це повідомили у відділ організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.  Наприклад, дохід становить 15 тис. грн. Відображаємо його у колонці 3 рядка 10.3 розділу II декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація).

Розраховуємо податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб 15000,00 грн х 18% = 2700,00 грн. Отриману суму відображаємо у колонці 6 рядка 10.3 розділу II декларації як суму, що підлягає сплаті до бюджету.

Податкове зобов’язання з військового збору розраховуємо так:

15000,00 грн х 1,5% = 225,00 грн. Зазначену суму відображаємо у колонці 7 рядка 10.3 розділу II декларації як суму, що підлягає сплаті до бюджету.

Крім того, проставляємо позначку «х» про надання в оренду майна в розділі «Відомості про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду)», де зазначаємо категорію об’єкта (для квартир – 3), адресу та інше.

Нагадаємо, що з 1 січня стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2017 року. Граничні строки подання декларації для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2017 рік – 02.05.2017. При необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи у Центрах обслуговування платників.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)