Збиткову та неефективну «Укрзалізницю» уряд хоче дотувати за рахунок грошей громад, – «УДАР Віталія Кличка» про рішення Кабміну

gazpostach

Збиткову та неефективну «Укрзалізницю» уряд хоче дотувати за рахунок грошей громад, – «УДАР Віталія Кличка» про рішення Кабміну

На початку листопада уряд розглянув та прийняв з доопрацюванням проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок».

Це рішення мало б фінансово компенсувати можливі втрати власників енергетичних та гірничодобувних компаній. Однак в партії «УДАР Віталія Кличка» викрили «підводні камені» цієї постанови, а саме, те, що великий монопольний бізнес може навіть не втратити, а отримати додаткові прибутки за рахунок втрат бюджетів громад та посилення фіскального тиску на дрібний та середній бізнес.

«Ударівці» наголошують на тому, що не можна допустити втрати місцевими бюджетами 2 мільярдів гривень за фактичне дотування збиткової та неефективної «Укрзалізниці».

– Нова Методика допомагає залатати бюджетні дірки і для державного монополіста «Укрзалізниці», яка є на сьогодні найбільш корупційним та неефективним державним підприємством. Для Укрзалізниці зменшення бази оподаткування вдвічі (з 1 до 0,5) – принесе додаткові майже 2 млрд гривень. І знову за рахунок бюджетів територіальних громад, пояснили в «УДАРі Віталія Кличка».

Влада має припинити вважати простих українців та місцеві громади додатковим джерелом надходження до державного бюджету. «УДАР» закликає утриматися від нововведень, які обмежують надходження в бюджети громад та гальмують реформу децентралізації.

– Уряд має зупинити своє рішення, яким затверджено нову Методику нормативної грошової оцінки земельних ділянок напередодні нового бюджетного року. Обговорення нової Методики потребує широкого суспільного обговорення із залученням представників місцевих громад та профільних асоціацій, підсумували в «УДАРі Віталія Кличка». 
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)