Зараз Юпітер – на одній лінії із Землею і Сонцем – рідкісне явище

gazpostach

Зараз Юпітер – на одній лінії із Землею і Сонцем – рідкісне явище

Тернополяни спостерігають рідкісне астрономічне явище - протистояння Юпітера.

Протистояння 5-ої та найбільшої планети Сонячної системи - Юпітера спостерігають тернополяни після заходу Сонця. В ці ночі планета стала на одну умовну лінію разом із Землею і Сонцем, інформує "TeNews". Відстань від Землі до Юпітера саме у ці дні 640 млн км.

Група любителів астрономії "АстроТернопіль" допомагає побачити рідкісне астрономічне явище, запрошуючи бажаючих на "тротуарки" - у цей час вони виносять свої телескопи на двір та дивляться у нічне зоряне небо. Зазвичай спостерігають Місяць, але вже третій день поспіль у об'єктивах телескопів красень Юпітер і три найбільш яскравих супутники — Європу, Ганімед і Каллісто.

На півдні зоряного небосхилу Юпітер в ці дня сяє, його можна побачити неозброєним оком, а також крізь бінокль.

"Сьогодні - протистояння Юпітера. Протистояння планети, або Опозиція планети - це таке розташування Сонця, Землі та планети, при якому Земля знаходиться між Сонцем та цією планетою, у нашому випадку - Юпітером. У цей час для земного спостерігача планета перебуває у протилежному напрямку від Сонця, тобто знаходиться в "опозиції" до нього. Сьогоднішня тротуарка була спонтанною. Юрій Стоянов змотивував на спостереження. Бачили Юпітер з 4-ма супутниками. Місяць, його моря, кратери і термінатор - це вже майже обов'язкова програма. Несподіванкою виявилася присутність людей з ще одним телескопом - рефлектором Ньютона "Sky Watcher". Так що, нині ми мали змогу порівняти, що видно у мій рефрактор, а що у рефлектор. Чудово!" - ділиться астрофотограф-любитель Тетяна Свинарик-Іващенко.

"Тротуарка" на БАМі відбувається на стадіоні між 19 і 20 школами. На масибі Дружба на набережній або біля магазину через дорогу від "Маяка".
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)