Замало скриньок, бюлетнів і членів комісії зі скринькою на дім – зауваження спостерігачів на виборах в області

gazpostach

Замало скриньок, бюлетнів і членів комісії зі скринькою на дім – зауваження спостерігачів на виборах в області

На Тернопільщині 64% виборців взяли участь у голосуванні 21 квітня.

Під час 2-го туру виборів 21 квітня спостерігачі ОПОРИ зафіксували порушення в організації процедури голосування і матеріально-технічного забезпечення виборчих дільниць. Про це та про результати паралельного підрахунку голосів розповіли представники Громадянської мережі.

Регіональний координатор Громадянської мережі ОПОРА Іван Маруняк повідомив, що результати, які отримує ОПОРА, точніші ніж результати, які оприлюднюють екзит-поли.

За інформацією від ОПОРИ кандидат Володимир Зеленський у день повторного голосування набрав 73,2% голосів виборців, а кандидат Петро Порошенко - 24,3%. Похибка у даних може сягати 1,5%.

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували, що на трьох дільницях в окрузі №164 голосування за місцем перебування організовували лише двоє членів дільничної виборчої комісії. Такий факт може мати ознаки порушення частини 9 статті 77 Закону України «Про вибори Президента України», в якій зазначено, що цю процедуру організовують не менш як три члени дільничної виборчої комісії.

Також на декількох виборчих дільницях, де були присутні спостерігачі ОПОРИ, були зафіксовані порушення, що стосувалися матеріально-технічного забезпечення. На 4 дільницях в окрузі №164, на 8 дільницях в окрузі №165 і на 6 дільницях в окрузі №166 кількість скриньок для голосування була меншою ніж передбачено у частині 4 статті 74 Закону України «Про вибори Президента України». Загалом у 12 випадках на дільницях бракувало по одній великій та одній малій скриньці, у 2 випадках – по 1 великій і у 4 випадках – по одній малій.

Окрім цього спостерігачі ОПОРИ на дільницях у виборчих округах №166 і №167 зафіксували відсутність інформаційних плакатів. На двох дільницях округу №167 не було інформаційних плакатів про кандидатів на пост Президента України у приміщенні для голосування. А на трьох дільницях ТВО №166 і на двох ТВО №167 не розвісили плакати про порядок голосування.

Спостерігачка ОПОРИ в окрузі №166 на виборчій дільниці у місті Копиченці зафіксували факт розміщення кабінок для голосування біля вікна. Ольга Галушка сказала, що таке розташування виборчих кабінок ставило під ризик збереження таємниці голосування, але виборча комісія належним чином зреагувала на зауваження спостерігачки і затулила вікна стендом.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Тернопільській області Ольга Мазаєва розповіла, що на виборчій дільниці округу №165 у геріатричному будинку села Петрики кількість виборчих бюлетенів була меншою на 30 штук, ніж кількість виборців в уточненому списку виборців. Громадська омбудсменка додала, що спостерігачі ОПОРИ постійно моніторили ситуацію на цій дільниці, контактуючи з головою ДВК. Так, за інформацією від голови ДВК, скарг від виборців щодо порушень їхніх прав не було, всі охочі мали можливість проголосувати.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)