Займатися власними справами та приносити користь Вітчизні закликають тернополян

Займатися власними справами та приносити користь Вітчизні закликають тернополян

Тернополян закликають стати на захист України у військовому резерві.

В окремій бригаді територіальної оборони Тернопільської області закликають до служби в резерві. Командування військової частини популяризує такий досі маловідомий вид служби для пересічного громадянина України.
Командир окремої бригади територіальної оборони полковник Олег Дідіченко зустрівся з потенційними резервістами – слухачами випускного курсу Центру підготовки офіцерів запасу ТНЕУ і розповів їм про нюанси служби у резерві.
– Ми рівняємося на кращих. У провідних країнах світу служба у резерві є доволі поширеною та популярною. Зараз планується прийняти ряд законодавчих ініціатив для привабливості служби в резерві і у нашій державі, – наголосив полковник Олег Дідіченко.
Комбриг наголошує, що на розгляді в українських народних обранців законопроект підготовлений Генштабом Збройних Сил у якому передбачено розширення соцпакету для резервістів, де буде враховано і безкоштовне медичне забезпечення, і пільгове здобування вищої освіти, і урахування служби у резерві під час обчислення пенсії, і зменшення податків для роботодавця під час прийняття на роботу резервіста тощо.
Сьогодні в оборонному відомстві, за словами полковника Олега Дідіченка, роблять ставку на перехід від обов’язкової служби в резерві до добровільної з підписанням контракту на службу у військовому резерві. Тобто у разі укладання такого контракту військовозобов’язаний буде закріплений за конкретною посадою у бригаді тероборони. Періодичні збори допоможуть резервісту стати повноцінною бойовою одиницею, який, у разі потреби, в короткий термін розпочне виконувати завдання у складі підрозділу, не витрачаючи дорогоцінний час на бойове злагодження та оборонятиме рідну домівку.
– Особи рядового складу укладають контракт із командиром військової частини на три роки, а сержанти та офіцери – на п’ять. Резервістами на рівних правах можуть бути як чоловіки, так і жінки. Крім того, резервісти мають змогу отримувати чергові військові звання, здобувати нові військово-облікові спеціальності та одержувати за участь у зборах належне грошове забезпечення, – говорить полковник Олег Дідіченко.
Резервісти окремої бригади територіальної оборони Тернопільської області, які укладуть контракт, періодично проходитимуть підготовку на навчальних зборах, а решту часу продовжуватимуть вести звичайне цивільне життя.
– Громадяни, які проходять службу у військовому резерві не підлягають призову на строкову військову службу. З питань укладання контракту на службу у резерві можна звернутися до найближчого військкомату або напряму до командування бригади територіальної оборони, – наголошує полковник Олег Дідіченко.Загрузка...


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)