Захопливе знайомство із журналістикою: у медіашколі «Тернопіль 1» стартує набір груп для дітей та дорослих

gazpostach

Захопливе знайомство із журналістикою: у медіашколі «Тернопіль 1» стартує набір груп для дітей та дорослих

Медіашкола «Тернопіль 1» оголошує новий набір учнів. З вересня викладачі формуватимуть групу для дітей віком від 10 до 15 років, а також вперше на численні прохання тернополян реєструватимуть охочих на курс «Телевізійна справа» для дорослих.

Упродовж трьох місяців навчання учні ознайомляться із теоретичними знаннями зі сфери ЗМІ та здобуватимуть практичні навички операторів і телеведучих. Школярі отримають досвід роботи у кадрі, навчаться монтувати сюжети, працювати з суфлером, відрізняти новини від фейків, брати інтерв’ю, влучно володіти словом та опанують багато інших умінь.

За словами керівниці медіашколи «Тернопіль 1»  Людмили Мороз, навчальна програма передбачає роботу учасників із 10 спікерами, які зможуть стати менторами учнів у майбутній телекар’єрі. Оскільки група налічує не більше десятка слухачів, спеціалісти мають змогу розпізнати та розвинути індивідуальні таланти кожного школяра.

«Навчання проводимо безпосередньо на телеканалі «Тернопіль 1». Зустрічі відбуваються двічі на тиждень і тривають по дві години. Учасників медіашколи інструктують практикуючі журналісти, оператори, редактори, режисери, тренер з ораторського мистецтва. Вони діляться з дітьми професійними секретами, — відзначає Людмила Мороз. — Також учні мають змогу обговорити цікаві теми у неформальній атмосфері, адже перед початком заняття ми започаткували традицію бесід за чашкою какао чи чаю на кухні каналу».

Починаючи з другого місяця навчання у медіашколі, всі діти долучаються до створення телевізійних продуктів «Тернопіль 1». Вони беруть участь у зйомці та записі трьох програм. Перша з них — «Світ добрих новин». Діти з допомогою наставників готують та начитують інформацію про позитивні події, кумедні історії та вчинки хороших людей. Випуски «Світу добрих новин» нерідко додають настрою і глядацькій аудиторії, і колективу телеканалу.

А ось на зйомки передачі «Тепер я знаю» медіашколярі запрошують неординарних тернополян і гостей міста — представників різноманітних професій, людей із цікавими захопленнями чи непересічними життєвими історіями.

«Хто до нас тільки не приходив у гості! З медіаучнями спілкувалася парашутистка, директорка школи, шеф-кухар, автогонщик, учасники музичного гурту, досвідчений мандрівник, мер міста, мама п’ятьох дітей, — каже Людмила Мороз. — Часто намагаємося поєднати захоплення нашого учня із хобі чи улюбленою справою інтерв’юйованого. Так, одна із наших слухачок-випускниць у захваті від собак. Я запропонувала дівчинці поспілкуватися зі спеціалістом із каністерапії. Власник псів завітав у студію із чотирилапими, розповів, як вони допомагають у реабілітації людей. Пам’ятаю, тоді очі сяяли як у нашої юної телеведучої, так і у гостя програми».

Також учні медіашколи «Тернопіль 1» причетні до створення програми «Моя майстерня» — діти разом зізнаними умільцями чи професіоналами пробують себе у якійсь цікавій справі, захопленні. Наприклад, медіашколярі вже рибалили на природі, виготовляли вовняні брошки, розфарбовували футболки, робили стильні фотографії.

За два роки фахівці медіашколи «Тернопіль 1» випустили 6 груп школярів. Людмила Мороз каже, що під час тримісячного навчання діти змінюються на очах — відкриваються, позбуваються страхів і комплексів, стають впевненішими в собі, ерудованішими. Що вже казати про головну перевагу випускників медіашколи — здобуті знання журналістики. Ці діти мають всі шанси сформувати нове покоління телевізійників.

«Медіашкола «Тернопіль 1» змінює життя підлітків на краще, наповнює його новими враженнями, знайомствами, позитивним досвідом. Ми пишаємося тим, що один наш випускник вирішив заробляти кишенькові гроші для власних потреб монтажем відео. Потенціал іншого хлопчика нарешті розгледіла вчителька іноземної мови, бо той почав спілкуватися на уроках чіткіше та сміливіше. Ще двоє наших випускників вирішили пов’язати своє життя з журналістикою, — підсумовує Людмила Мороз. — Пишаємось кожною перемогою дітей, яких вважаємо майже рідними. І сподіваємося, що завдяки курсу «Телевізійна справа» для дорослих допоможемо відшукати покликання і тим тернополянам, яким виповнилося шістнадцять і більше.

Залишити заявку щодо участі у курсімедіашколи «Тернопіль 1» можна, написавши у приватні повідомлення на сторінці медіашколи «Тернопіль 1» у Фейсбуці.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)