Як у Тернополі захоплювали "білий дім"

gazpostach

Як у Тернополі захоплювали "білий дім"

сак новВчора  ввечері 23 січня, після вечірнього віче на театральному Майдані, кілька сотень тернополян зайшли у приміщення Тернопільської ОДА.

Люди вимагали, щоб їх пустили в приміщення ОДА та облради на зустріч з народними обранцями,які вирішили в цей час і в цій будівлі провести зустріч з громадянами. На входах біля адміністрації стояли міліціонери. Близько дев'ятнадцятої люди рушили в середину. Далі вимагали зустрічі з головою адміністрації Валентином Хоптяном, оскільки його в приміщенні не було, люди вирішили залишитися в адміністрації до ранку і таки дочекатися очільника області.

Вчора, 23 січня, близько 19-ї кілька сотень тернополян намагалися зайти у приміщення ОДА та облради. Міліція стояла на входах і не пускала. Бажання потрапити у адмінбудинок, активісти пояснювали тим, що люди прийшли на роботу в обласну раду і депутати облради будуть проводити прийом громадян.

-Ми маємо себе поводити мирно, нічого не має бути знищено, не забувайте, що це наш дім, і ми будемо тут в своєму домі господарями,-сказав Володимир Стаюра, голова штабу національного спротиву Тернополя.- Ми всі пам"ятаємо, що зараз по всій Західній Україні народ перебирає своє майно до своїх рук. І так воно буде.

Близько години просили міліціянтів пропустити, а потім до людей вийшов депутат обласної ради Роман Навроцький.Він звернувся до правоохоронців:

- У нас є звернення до голови облради, щоб провести прийом громадян, тому  закликаю вас дозволити нам його порвести .

Близько 19-ої  люди таки зайшли всередину і розійшлись по усіх поверхах, частина з них підійшла під кабінет голови Тернопільської ОДА та вимагала зустрічі з ним. Людям повідомили, що Валентина Хоптяна на місці у приміщенні немає. Однак кілька сотень активістів готові чекати до ранку.

  -Ми прийшли до голови адміністрації до Валентина Антоновича в робочий час, ми хочемо запитатися в нього про його відношення до стану тих справ, що відбуваються в країні, тих вбивств, які сьогодні в Києві ,-каже Віктор Мартинюк, член штабу національного спротиву в Тернополі.
До людей вийшов начальник обласної міліції Віктор Сак.

Тернополяни вже впродовдж трьох днів приходили до обласного управління міліції і просили вийти головного міліціонера. Тепер, коли Віктор Сак вийшов до людей, запитань було чимало.

Віктор Сак сказав, що міліція в приміщенні ОДА буде ї забезпечувати охорону громадського порядку і пообіцяв, що кримінальні справи проти мирних людей не відкриватимуть.

Далі частина людей йшли з адмінбудівлі, інші ж казали, що залишатимуться тут до ночі і вже зранку вимагатимуть в голови Тернопільської облдержадміністрації Валентина Хоптяна написати заяву про відставку.

Валентина Ничка, Місто

 
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)