Як на Тернопільщині проводитиметься третя хвиля мобілізації

gazpostach

Як на Тернопільщині проводитиметься третя хвиля мобілізації

547527_w_300Указ Президента має на меті задоволення потреби в доукомплектуванні Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань військовозобов'язаними та резервістами відповідно до мобілізаційних планів.

Голова Теропільсьої ОДА  наголосив, що третя хвиля часткової мобілізації ( раніше мобілізація оголошувалася Указами Президента України від 06.05.2014 №454  і від 17.03. 2014 №303) дасть можливість перепочинку та морально-психологічного відновлення для тих бійців, які вже тривалий час на “передовій ”. За рахунок прибуття нових змобілізованих сил відбудеться ротація: підрозділи із зони АТО будуть тимчасово переведені у спокійніші регіони. Окрім того, таким бійцям відповідно до графіка та конкретної життєвої ситуації планується надавати короткострокові відпустки.

Часткова мобілізація триватиме протягом 45 днів на території всіх 24 областей та міста Києва. Вона проводитиметься виключно за тими військово-обліковими спеціальностями, у фахівцях яких у сил АТО є потреба.

Голова Тернопільської ОДА зауважив, що мобілізації не підлягають юнаки призовного віку. Військомати будуть викликати тільки тих, хто вже проходив службу у Збройних Силах та має військовий квиток. Як правило, це особи старші 20 років. Важливо, що кожен мобілізований перед відправкою у зону АТО буде проходити не менш як 15-денне навчання — так зване бойове залагодження на полігонах.

Також усі учасники АТО отримають статус учасника бойових дій (1.07.2014 до Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх спеціального захисту ” внесені зміни, які передбачають, що учасниками бойових дій визнаються також військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники ЗСУ, Нацгвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, інших військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередньо участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО).

Олег Сиротюк додав, що пограбування, викрадення, ґвалтування, вбивства на підконтрольних терористам територіях — це щоденний жах усіх мирних мешканців, незалежно від їхніх політичних поглядів. Відповідно, все більше громадян звільнених населених пунктів зустрічають українських військових, як визволителів.

 
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)