Видавав себе за помічника прокурора і тепер сидітиме за гратами, хоча й менше часу

gazpostach

Видавав себе за помічника прокурора і тепер сидітиме за гратами, хоча й менше часу

23-річного молодика позбавили волі за те, що ошукував пенсіонерів.

23-річного Олексія З. визнали винним за шахрайство, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб і засудили до 2,5 років позбавлення волі. Санкція цієї статті передбачає: штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох років, або до 5 років обмеження волі, або до 3-ох років позбавлення волі, повідомляє прес-служба Тернопільського апеляційного суду.

Суд встановив, що 19 вересня 2018 року певна особа, видаючи себе за працівника правоохоронних органів, протягом дня зателефонувала на стаціонарні телефони до трьох пенсіонерів Тернополя і повідомляла, ніби їх онук (чи син) спричинив ДПТ, у результаті якого є потерпілі. Користуючись ефектом несподіванки, хвилюванням та розгубленістю людини похилого віку, невстановлена особа пропонував передати кошти нібито “для вирішення питання” про непритягнення онука (чи сина) до кримінальної відповідальності. Отримавши згоду потерпілої, невідомий повідомляв, що зараз до неї за грошима приїде довірена особа, якій потрібно передати обумовлену суму коштів.

Цією довіреною особою був Олексій З., який приїжджав до них додому і, видаючи себе за помічника прокурора, забирав у них гроші та зникав. Всього у такий спосіб Олексій З. шахрайським шляхом заволодів коштами пенсіонерів на суму майже 120 тис. грн.

У поданій апеляції захисник обвинуваченого просив застосувати до його підзахисного більш м'який вид покарання у виді обмеження волі строком 1 рік. Одна із потерпілих пройдисвіта погодилась із доводами захисника, зважаючи на молодий вік обвинуваченого.

Водночас прокурор заперечив проти проти пом'якшення покарання, оскільки обвинувачений хоча і стверджує про визнання вини і щире каяття у вчиненому, але навіть не намагався хоча би частково відшкодувати потерпілим завдану шкоду.

В результаті колегія суддів Тернопільського апеляційного суду вирішила, що в даному випадку немає підстав для заміни покарання з позбавлення волі на її обмеження. Проте зважаючи на думку потерпілої, апеляційну скаргу захисника слід частково задовольнити, зменшивши Олексію З. строк позбавлення волі до 1 року 6 місяців.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)