Тернопільський сегмент Вікіпедії ставить нові рекорди

Тернопільський сегмент Вікіпедії ставить нові рекорди

Протягом березня тривав конкурс «Місяць Тернополя у Вікіпедії», завдяки котрому інформаційний ресурс поповнився 367-ма матеріалами про місто і людей, які творили його історію. Майже 120 статей було доповнено, створено 42 категорії, завантажено 90 світлин.


Слова і діла голови Тернопільської ОДА Степана Барни


У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулося відзначення переможців у восьми номінаціях, зокрема, «За найповнішу статтю про вулицю міста», «За найповнішу статтю про пам’ятку культурної спадщини», «За найповнішу статтю про особистість, котра пов’язана з Тернополем», «За найкращу світлину Тернополя». Найбільше статей створив Дмитро Логуш із Бучача. Раніше писав про рідне місто і Львів, де проживав свого часу. В історії Тернополя найбільше захопили гімназії. «Зацікавлення тернопільськими гімназіями в мене ще раніше було, до конкурсу. Виявилося, що Соломія Крушельницька не вчилася в українській гімназії, а ще в цісарсько-королівській, в якій з 1867-го року викладовою мовою була польська. Я от тим зацікавився, а потім виявилося, що в Тернополі були й інші гімназії. До 1930-го була четверта україномовна», — розповів «Дню» Дмитро Логуш. Усього пан Дмитро в Тернополі нарахував сім гімназій, окрім інших навчальних закладів.

Наймолодшій переможниці конкурсу Софії Колісник із Колиндян Чортківського району лише одинадцять. Разом з іншими учнями, яких згуртувала заступник директора з виховної роботи Колиндянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Світлана Дячок, вони рік є активними дописувачами Вікіпедії. Переможцем конкурсу також визнали віце-ректора Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Митрополита Йосифа Велямина Рутського, що в Брюховичах Шевченківського району Львова, отця Єроніма (Гріма) — уродженця Староміщини Підволочиського району Тернопільської області. Із Вікіпедією він співпрацює півтора року. Пише статті про персоналії Української Греко-Католицької Церкви.

Організатор «Місяця Тернополя у Вікіпедії» тернопільський фотожурналіст, фотохудожник Микола Василечко 10 років редагує інформаційний ресурс. «Я — вічний учень. Мені завжди цікаво пізнавати щось нове, а Вікіпедія дозволяє не лише це, а й дає можливість ділитися тими знаннями, які я почерпнув з інших джерел — енциклопедій, довідників, інших книжок, газетних публікацій», — каже пан Микола.

До 23-го квітня в обласному краєзнавчому музеї тернополяни зможуть переглянути виставку світлин переможців конкурсів «Вікі любить Землю-2016»

та «Вікі любить пам’ятки-2016». Зокрема, в експозиції фотографії Червоногородського замку, що в селі Нирків Заліщицького району і Підгорянського Преображенського оборонного монастиря отців Василіян у селі Підгора Теребовлянського району.
Загрузка...