Весільні річниці та їх назви від 0 до 100 років: що прийнято дарувати

gazpostach

Весільні річниці та їх назви від 0 до 100 років: що прийнято дарувати

Фото - з мережі Інтернет

Назви річниць весіль по роках визначають і подарунки, якими прийнято обдаровувати подружжя.

День весілля називають зеленим. Оскільки молода сім’я, як і зелень, з якою в старовину порівнювали будь-який початок, дуже красива, свіжа, легка, але в той же час тендітна і незріла. Краще, якщо в цей день буде подаровано багато квітів із зеленню.

Ситцеве або ж Марлеве весілля
1 рік, 1 річниця весілля – Ситцеве Весілля

Хороший подарунок на ситцеве весілля – красивий набір постільної білизни з бавовни, ситцю, шовку, атласу. Також на ситцеве річницю весілля можна дарувати молодому подружжю ковдри, подушки, ліжко. За традицією, в першу весільну річницю прийнято випивати пляшку шампанського з дня весілля, завчасно приховану.

Паперове весілля
2 роки, 2 річниця весілля – Паперове Весілля

Вдалий подарунок на паперове весілля – шикарний, дорогий сімейний фотоальбом в тисненій палітурці, ексклюзивний блокнот, хороші книги, квитки на концерт з популярною знаменитістю або на хороший спектакль.

Шкіряне або ж Пшеничне весілля
3 роки, 3 річниця весілля – Шкіряне Весілля

3 роки спільного життя. Сім’я начебто міцна, але зміни в ній все ще відбуваються, відносини продовжують змінюватися як шкіра.

Найкращий подарунок на шкіряне весілля – це якісне чоловіче портмоне зі справжньої шкіри чоловікові сімейства і вишуканий шкіряний гаманець господині будинку. Також на шкіряну річницю весілля в якості елегантного подарунка зі смаком можна презентувати красиві вироби їх кришталю.

Льняне або ж Воскове весілля
4 рік, 4 річниця весілля – Льняне Весілля

Чудовий подарунок на річницю лляного весілля – це красива скатертину на святковий стіл. Або ж це може бути чудовий, теплий плед, ошатний комплект постільної білизни, шикарне покривало, ароматичні свічки в химерно вигнутих канделябрах.

Цілком доречним подарунком на лляне весілля будуть предмети побутової техніки – пральна машина, мікрохвильова піч або кухонний комбайн.

Дерев’яне весілля
5 років, ювілей весілля – Дерев’яне Весілля

П’ятиріччя шлюбу. Дерево символізує міцність сімейних відносин, це вже не ситець, не папір і навіть не шкіра. У цей день гості приносять подружжю дерев’яний посуд, ложки, шкатулки, дрібні предмети меблів.

Чоловік сам повинен зробити який-небудь дерев’яний виріб для будинку, щоб довести, що він не розучився працювати руками. А дружина, в свою чергу, покриє цей виріб лаком на доказ своєї жіночої поступливості.

Найкращий подарунок на перший весільний ювілей молодої сім’ї – це красива і міцні меблі з дерева – ліжко або диван, крісло або сімейний стіл.

Чавунне весілля
6 років, 6 річниця весілля – Чавунна Весілля

Гості можуть подарувати чавунні горщики, сковороди, а дружина обов’язково повинна спекти в чавунному посуді якусь сімейну фірмову  страву, щоб довести свою спроможність як господині будинку.

Цинкове весілля
6,5 років, весільна дата – Цинкове Весілля

6, 5 років після одруження. Ці роковини нагадують, що і на шлюб, як і на оцинкований посуд, треба з часом наводити глянець. Кризи вже позаду, тому основним завданням сім’ї стає облаштування будинку.

Гості дарують молодим набори посуду, каструль, які-небудь корисні кухонні набори.

Мідне весілля
7 років, 7 річниця весілля – Мідне Весілля

7 років після початку спільного життя. Перша благородна і упевнена річниця. І хоч мідь і не настільки міцний метал, але все-таки благородний. Подружжя обмінюється мідними обручками або монетами – символом дзвінкого щастя, родичі і друзі дарують мідний посуд і прикраси. Подаровані обручки носяться подружжям протягом усього ювілейного року.

Кращий подарунок на річницю мідного весілля – столове срібло, набір столового приладдя. Також в дату мідного весілля буде добре, якщо чоловік подарує дружині одну або кілька монет з таких дорогоцінних металів, як золото, срібло або платина, а дружина у відповідь теж подарує чоловікові хоча б залізний долар або євро.

Жерстяне весілля
8 років, 8 річниця весілля – Жерстяне Весілля

8 років спільного життя. Міцність сім’ї підвищується з роками, тому символом стає метал – міцна, але гнучка структура.

В не ювілейну річницю жерстяного весілля можна зробити широкий жест і подарувати подружжю гроші, щоб вони могли купити самі все, що захочуть. А можна відбутися якимись побутовими подарунками по господарству, наприклад, набором ложок-поварешёк, набором каструль, тазиків або інших побутових дрібниць без гострих кутів.

Вербове, Вербне або ж Фаянсове весілля
9 рік, 9 річниця весілля – Вербове, Вербне або ж Фаянсове Весілля

9 років шлюбу. Ніхто вже не сперечається про міцність сім’ї. Вона міцна як ніколи. Тому на річницю даруються фаянсові чашки, які приваблюють своєю красою. Крім того, ці чашки – символ згуртованої і дружної сім’ї (можна подарувати сервізи), яка наповнює свою сімейну чашу достатком.

Хороший подарунок в 9 річницю фаянсового весілля – порцеляновий сервіз, будь-який красивий посуд.

Трояндове або ж Олов’яне весілля
10 років, круглий весільний ювілей – Трояндове або ж Олов’яне Весілля

У річницю трояндового весілля головний подарунок – червоні та рожеві троянди, букет яких з 7 штук і більше чоловік обов’язково повинен урочисто вручити своїй коханій дружині, а запрошені гості, які гуляли ще в день весілля, повинні танцювати парами і з трояндами в руках.

Сталева весілля
11 років, 11 річниця весільної дати – Сталеве Весілля

11 років спільного життя. Відлік нового десятиліття сімейного життя показує, що відносини загартувалися, стали міцнішими і міцнішими.

У річницю сталевиго весілля в якості самого популярного і кращого подарунку найкраще дарувати вишукані ювелірні прикраси, ліжка і стільці зі сталі, з заліза, автомобіль, мотоцикл.

Нікелеве весілля
12 років, 12 річниця весілля – Нікелеве Весілля

Чимось ця річниця нагадує цинкове весілля, і сенс святкування – в оновленні подружніх відносин в нагадуванні того, що необхідно підтримувати блиск сімейних відносин. Святкується вузьким родинним колом.

У річницю нікелевого весілля прийнято дарувати все, що завгодно – від фруктів і квітів, до грошей в тих кількостях, з яким гостям не шкода розлучатися.

Шовкове весілля
12,5 року, весільна дата – Шовкова Весілля

У весільну некруглу дату шовкового весілля найпопулярніший подарунок – красиві, багаті штори, фіранки або шовкова, чи атласну сукню господині будинку або сорочка – господареві будинку.

Мереживне або ж Конвалієве весілля
13 років весілля, 13 річниця весілля – Мереживне Весілля

13 років спільного життя. Життя йде своєю чергою і плете свої мережива. У цей день подружжю дарують мереживні серветки, скатертини, ажурні вироби, зв’язані з тонкої вовни. У цей ювілей можете подарувати один одному конвалії, такі світлі і ніжні, як ваша любов.

У 13 річницю весілля прийнято дарувати подружжю мережива, мереживну одяг дітям, мереживну скатертину або фіранку, а також – вишивки, ікони з тканини.

Кістяне або ж Агатове весілля
14 років весілля, 14 річниця весілля – Костяне або Агатове Весілля

14 років шлюбу. З кожним роком відносини набувають нових барв, сімейне вогнище набуває все нові і нові фарби, як сам камінь агат, відомий своїми різноманітними формами.

Хороший подарунок в річницю агатового, або як ще називають – кістяного, весілля – вироби з агату, слонової кістки, статуї, статуетки, ювелірні прикраси і оригінальні предмети домашньої розкоші.

Скляне або ж Кришталеве весілля
15 років, 15 річниця весілля – Скляне Весілля

Скляне весілля – це вже солідний термін, це вже ювілейна весільна дата терміном в 15 років, а тому подарунки на скляне весілля повинні бути дорогими, крихкими і зі смаком. На скляне весілля дозволено подарувати подружжю годинник, посуд, кришталь, невеликі, але притягуючі око, сувеніри.

Бірюзове весілля
18 років, 18 річниця весілля – Бірюзове Весілля

18 років, прожиті в шлюбі. Яскравість бірюзи символізує закінчення всіх складних і кризових ситуацій, що мучили сім’ї на другому десятку її існування.

У ці роковини дарують прикраси з бірюзи.

Криптонове весілля
19 років, 19 річниця весілля – Криптонове Весілля

Що подарувати на Криптонове весілля? Це складне питання, тому що 19 років – це довгий термін міцних сімейних відносин і подарувати потрібно що-небудь по-справжньому гарне!

На Криптонове весілля можна подарувати постільний набір, який буде включати в себе красиві накидки і подушки! Вибирайте тільки світлі і ніжні тони!

Можна подарувати що-небудь практичне – наприклад, фірмовий набір посуду або що-небудь з побутової техніки!

Фарфорове весілля
20 років, весільний ювілей – Фарфорове Весілля

20 років шлюбу. У новий сімейний ювілей святковий стіл сервірується новим фарфоровим посудом, який показує збільшений (порівняно з фаянсової весіллям) достаток сім’ї.

Найкращий подарунок на порцелянове весілля – красивий фарфор, порцеляновий сервіз або просто дві чашки з порцеляни для чоловіка і дружини.

В ювілей 20 дня весілля прийнято подружжю разом викидати старий, битий або просто непривабливий посуд, приймаючи в дар нові столові вироби від гостей. А на святковому столі обов’язково красується новий сервіз з порцеляни.

Опалове весілля
21 рік, 21 річниця весілля – Опалове Весілля

Перш за все, опал – це символ гарантії і вірності. А наші сучасники вважають, що опали розвивають інтуїцію і благотворно впливають на нервову систему. Саме таку благородну і чисту силу він в собі несе.

Для дружини підійде подарунок у вигляді фондюшниці або шоколадного фонтану. Звичайно, якщо вона любителька готувати їжу. Для чоловіка-кулінара також припадуть до речі подібні подарунки. Для тих, хто в дорозі проводить багато часу, підійде GPS-навігатор, портативний DVD-програвач, плеєр.

Бронзове весілля
22 роки, 22 річниця весілля – БронзовеВесілля

Вироби з бронзи завжди були ознакою достатку і атрибутом розкоші.

Ваш подарунок може бути як невеликим сувеніром, так і предметом меблів, журнальним столиком в вітальню, наприклад.

Також Ви можете прикрасити їх інтер’єр дзеркалом в бронзовій «оправі» або бронзовим світильником, наприклад, каганцем в спальню, який створить затишок в їх iнтимному куточку і нагадає про бурхливу молодість і, можливо, розбудить заснулу приcтрасть.

Що ще можна подарувати подружній парі з бронзи? Звичайно ж медаль! Так, бронзова медаль за такий солідний термін – це найсправедливіший подарунок.

Берилове весілля
23 роки, 23 річниця весілля – берилове Весілля

Крім виробів з берилу, на 23-ту річницю прийнято дарувати «парні» подарунки: пару рукавиць різних розмірів, статуетки із закоханими парочками або що-небудь одинарне, але в двох примірників, наприклад, дві чайні кружки. Такий подарунок ще більше об’єднає подружжя, і завжди буде нагадувати їм про Вас.

Атласне весілля
24 роки, 24-та річниця весілля – Атласне Весілля

Кращими подарунками на 24-ту річницю сімейного життя стануть будь-які аксесуари або предмети домашнього вжитку, зшиті з атласу: скатертини, покривала, постільна білизна, атласні шарфи або рукавички з цієї шовкової тканини.

Срібне весілля
25 років, ювілей весілля – Срібне Весілля

25-річний ювілей. Чверть століття прожита разом – це вже немало! Срібло як благородний метал є символом прекрасного і міцного сімейного союзу. Срібне весілля прийнято відзначати разом з усіма родичами і друзями. Подружжя обмінюється срібленими кільцями і згодом носять їх разом з обручками протягом усього ювілейного року.

Подарунок на 25 ювілейну річницю дати весілля повинен бути тільки зі срібла: нехай він буде малий, або нехай це буде шкільна медаль, або срібна вилка, але подарунок повинен бути тільки зі срібла. При цьому подружжя в ювілей срібного весілля одягають на палець поряд із золотою обручкою срібний перстень.

Нефритове весілля
26 років, 26 річниця весілля – Нефритове Весілля

Так як 26 років – дата не кругла, зазвичай її проводять у вузькому сімейному колі. У подарунок винуватцям торжества зазвичай дарують прикраси або сувеніри з нефриту, тому що крім усього іншого цей мінерал ще вважається каменем-чеснот, він має цілющі властивості і приносить удачу.

Весілля червоного дерева
27 років, 27 річниця весілля – Весілля червоного дерева

Подарунками на це весілля самі собою напрошуються дорогі вироби з червоного дерева, або фанеровані червоним деревом. Це можуть бути мініатюрні статуетки, типу нецке, або невеликі скриньки для коштовностей з безліччю шухлядок.

Може бути, навіть це буде меблевий гарнітур для їдальні, чому б і ні? А може бути це буде парасольку з дизайнерської колекції з ручкою з червоного дерева.

Оксамитове весілля
29 років, 29 річниця весілля – Оксамитове Весілля

Сімейний корабель цієї прекрасної пари вже 29 років пливе по безкрайньому морю життя. Йому не страшні ні нескінченні простори океану, ні сильні шторми. Навіть дев’ятий вал не страшний! Цей корабель пристав до берега в бухті Оксамитовий сезон.

Оксамит - ласкавий, ніжний, розкішний – неможливо встояти. Не забудьте сказати, що з цього матеріалу шили королівські мантії! Можете зшити і її! І нехай ця королівська мантія збережеться у молодят до коронної весілля, і буде вінчати сімдесятирічний ювілей спільного життя!

Перлинове весілля
30 років, весільна кругла ювілейна дата – Перлинове Весілля

Тридцятиріччя шлюбу. Перли є символом бездоганних сімейних відносин, оскільки справжні перли ніколи не тьмяніють. А 30 років як 30 перлин, нанизані на нитку часу. В цей день чоловік підносить дружині перлинове намисто.

Цей подарунок – свого роду нагадування про ті сльози, що були пролиті дружиною під час сімейних негараздів, чоловік ніби перепрошує за свої невдалі слова і вчинки.

Найкращий подарунок на перлинове весілля – це перли, намисто з перлів, яке гості можуть купити окремо або у складчину. Також на 30 річний ювілей весілля можна спокійно дарувати будь-який з раніше перерахованих вище подарунків.

Смагляве весілля
31 рік, 31 річниця весілля – Смагляве Весілля

Тридцять перша річниця в народі іменується як Смагляве весілля. Чому цю дату назвали саме так, залишається тільки здогадуватися.

За 31 рік все притирання, загартування і зсмага, зморшки, які відображають ті місця, де раніше були посмішки – все це і інше, дружно нажите за спільно прожиті роки, надає якусь смуглость відносинам.

Молоді дивляться на Вас з інтересом, їм поки невідома таємниця Вашого природного взаєморозуміння і рівного світла Вашої любові.

Якщо торжество цієї річниці довелося на весну або літо, неодмінно вирушайте в цей день на природу! Запах польових квітів, багаття і шашликів подарують «молодятам» їх дітям, онукам і друзям гарний настрій і смак справжнього свята.

Вручите одному з найвідповідальніших онуків відеокамеру, щоб він запам’ятав ці миті надовго. Потім Ви і Ваші близькі ще довго будете згадувати свою 31-шу річницю сімейного життя.

Бурштинове весілля
34 роки, 34 річниця весілля – Бурштинове Весілля

34 роки. Янтар – магічний камінь, він повинен пролежати декілька сторіч, щоб стати таким, яким він є. Так і сім’я до цього ювілею стає зразком. Практично ідеальної.

Подарунками до ювілею можуть стати прикраси з бурштину.

Полотняне, Льняне або ж Коралове весілля
35 років, ювілейна річниця весілля – Полотняне або Коралове Весілля

35 років спільного життя. Символом цієї річниці є полотняна скатертина, втілюючи собою мир, благополуччя і домашній затишок. Ця річниця – прославляння господині будинку, якій вдавалося всі ці роки зберігати тепло домашнього вогнища.

Найпопулярніший подарунок у річницю полотняною весілля – класичний комплект постільної білизни, або одяг для дітей, або килим, або плед.

Алюмінієве весілля
37,5 року, весільна дата – Алюмінієве Весілля

37 з половиною років спільного життя. Ця половинчаста річниця свідчить про міцне подружнє щастя і про те, що така міцна сім’я готова святкувати свята завжди і у великій і дружній компанії.

На алюмінієву річницю весілля подружжю прийнято дарувати металеві рамки для фотографій, столові прибори.

Рубінове весілля
40 років весілля, ювілейна весілля – Рубінове Весілля

40 років подружнього життя. Рубін – це символ полум’яної любові. Він покликаний нагадати подружжю про ті почуття, що вони відчували, коли вирішили стати однією сім’єю.

Крім того, цей ювілей говорить про те, що близькість подружжя стала кровною, оскільки колір рубіна такий схожий на кров. У цей день прекрасним подарунком для дружини стане кільце з рубіном від люблячого чоловіка.

Оптимальний подарунок в дату круглого весільного ювілею – або дорогоцінний ювелірну прикрасу з рубіном, або кошик фруктів гранатів і апельсинів. Також цілком прийнятним подарунків 40 ювілейну дату весілля буде річ для прикраси будинку.

Сапфірове весілля
45 років, ювілейна весілля – Сапфірове Весілля

45 років спільного життя. Символом цієї річниці є камінь вірності – сапфір. Вважається, що цей камінь не тільки позбавляє від важких дум, але і освіжає почуття, додає сили для боротьби з негараздами і хворобами.

У цей день подружжю дарують ювелірні вироби з сапфіром. Крім цього, цей ювілей відзначається разом з друзями, які були разом з подружжям всі ці роки.

У річницю сапфіровою весілля подружжю прийнято дарувати будь-які ювелірні вироби, але ювелірні прикраси з каменем сапфіром – краще за все.

Лавандова весілля
46 років, 46 річниця весілля – Лавандове Весілля

46 років шлюбу. Лаванда – гірська рослина, яка здатна протистояти навіть найскладнішим природним катаклізмам. У 46-го ювілею неймовірно зворушлива символіка. Лаванда символізує довговічність відносин, доброту і ніжність між подружжям.

Зазвичай дарують букетик лаванди, чий ніжний і сильний запах зберігатиметься дуже-дуже довго.

Кашемірове або ж Вовняне весілля
47 років, 47 річниця весілля – Кашемірове Весілля

47 років спільного життя. Подаруйте подружжю одяг з вовни або кашеміру, затишну, теплу і надійну, як їх любов.

Аметистове весілля
48 років, 48 річниця весілля – Аметистове Весілля

48 років шлюбу. Чоловік дарує дружині прикрасу з аметиста на знак подружньої вірності. Цей камінь символізує чесність і ясність намірів, які за 48 років спільного життя повинні були остаточно визначитися.

Кедрова весілля
49 років, 49 річниця весілля – Кедрове Весілля

49 років спільного життя. Це дерево таке міцне, надійне і тепле, як ваші відносини. Прийнято дарувати віяла з дерева, а так само різні різьблені шкатулки.

Золоте весілля
50 років весілля, півстоліття, круглий ювілей весілля – Золоте Весілля

П’ятдесятиріччя весілля. Дожити до цього ювілею випадає вибраним, а тому ця річниця святкується урочисто і пишно. Запрошують рідних і близьких, обов’язково дітей, внуків, правнуків, друзів і товаришів по службі. Головним подарунком на золоте весілля стають нові обручки замість тих, що були подаровано 50 років тому.

Адже золото могло потертися з роками, тому старі кільця передаються як сімейна цінність неодруженим внукам і правнукам. У день 50-річчя весілля можна влаштувати повторний обряд одруження.

Найкращий, самий класний і безпрограшний подарунок на ювілей золотого весілля – це золото в будь-якому вигляді і будь-якої концентрації. Цілком припустимо подарувати жінці в день її золотого весілля шикарну декоративну косметику, яка містить в собі справжнє м’яке золото найвищої 999,99% проби.

Смарагдове весілля
55 років, ювілейна річниця весілля – Смарагдове Весілля

55 років шлюбу. Яскравість почуттів та не втратиться з роками! Яскраво-зелений камінь смарагд повинен підтвердити те, що чоловік і жінка досі відчувають один до одного яскраві емоції.

Хороший подарунок на смарагдове весілля – багато зелені, квітів, а ще краще – кругосвітню подорож або хоча б подорож до Єгипту або в Прагу.

Діамантове або ж Алмазне весілля
60 років, весільний ювілей – Діамантове або Алмазне Весілля

Шістдесятирічний ювілей. Діамант – символ цієї річниці, це найтвердіший з дорогоцінних камені. Він символізує міцність шлюбного союзу. У цей день діти та онуки дарують подружжю прикраси з діамантами.

Хороший, але дорогий подарунок на 60 ювілейну річницю весілля – діаманти і алмази. Але якщо на цю ювелірну розкіш грошей немає, то цілком можна подарувати щасливому сімейству праска, кавомолку, блендер, міксер або електричний чайник.

Залізне весілля
65 років, ювілейна річниця весілля – Залізне Весілля

65 років шлюбу. Ця річниця – досить рідкісна подія, яка свідчить про міцність сімейних уз, що за такий час стали твердими, як залізо.

На залізну ювілейну річницю весілля старикам можна приколотися і подарувати вітчизняний автомобіль.

Кам’яне весілля
67,5 років, весільна дата – Кам’яне Весілля

67, 5 років спільного життя. Камінь живе дуже довго, але і він схильний до руйнування. Але любов, яка прожила стільки років, не зможе зруйнувати ніщо.

Якщо подружжя не проти такого екстремального подарунка, то в річницю кам’яної весілля їм можна подарувати ділянку землі на кладовищі і дозволити самим вибрати дизайн надгробних плит. А краще, звичайно, не трaвмувати стареньких чоловіка і дружину, а просто влаштувати їм веселе свято десь в кафе або на свіжому повітрі.

Платинове, Вдячне або ж Благодатне весілля
70 років, ювілейна весілля – Платинове або Благодатне Весілля

У ювілейну річницю платинової або благодатним весілля стареньким-боровичка найкращим подарунком буде споглядання всього свого сімейства разом, спілкування з онуками і дітьми, усвідомлення власної значущості для дітей.

Коронне весілля
75 років, ювілейна річниця весілля – Коронне Весілля

75 років шлюбу. Ця річниця вінчає довголітнє і щасливе життя двох люблячого подружжя. Святкується широким колом родичів, дітей і онуків.

У велику і страшно довгу ювілейну річницю коронної весілля обов’язково привітайте чоловіка і дружину теплими словами щирих привітань з такою кількістю щасливих років сімейного життя, підбадьорте старих, виконайте їх будь-реально здійсненне бажання в міру сил і своїх можливостей.

Дубове весілля
80 років, ювілейна річниця весілля – Дубове Весілля

80 років шлюбу. Ваше сімейне життя так само міцне, як дубові гілки і так само довго живе, як живе дубове дерево.

У цей день подружжю дарують дубові чотки.

 

 
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)