Верховна Рада України ухвалила закон про імпічмент Президента за 28 хвилин

gazpostach

Верховна Рада України ухвалила закон про імпічмент Президента за 28 хвилин

Рада увалила закон про особливу процедуру усунення з посади президента – імпічмент, за всього 28 хвилин. «За» проголосували 245 депутатів.

Проєкт закону, попри протести опозиції, ухвалили одразу в першому читанні та в цілому. За документ проголосували 245 депутатів фракції «Слуга народу».

Опозиція вимагала розглядати проект за повною процедурою, щоб мати змогу подати поправки до другого читання.

Головне науково-експертне управління парламенту також вказувало, що проєкт потребує доопрацювання. Загалом документ розглядали всього 28 хвилин.

Як повідомляє BBC.Україна, 338 голосів – саме стільки депутатів мають проголосувати у Верховній Раді, щоб оголосити президенту України імпічмент та змістити його з посади. Також для оголошення імпічменту потрібні позитивні висновки Конституційного та Верховного суду.

Президентський проект закон імпічмент складається з 23 статей і чітко врегульовує процедурні моменти звільнення президента. Ініціювати імпічмент можуть не менше 226 депутатів, які мають зробити спеціальне письмове подання. У разі такого звернення у Верховній Раді мають створити спеціальну тимчасову слідчу комісію, яка буде розслідувати можливий злочин президента. Строк роботи комісії – не більше шести місяців.

Верховна Рада може або погодитись з обвинуваченнями і схвалити постанову не менше 300 голосами. Або ж не погодитись, чи вирішити додатково заслухати свідків та експертів, які фігурують в обвинуваченні. Голосування за цю постанову відбувається таємно бюлетенями. У разі результативного голосування за постанову про обвинувачення президента, документ передається до Конституційного та Верховного суду. У разі позитивних висновків від обох судів, Верховна Рада може відправити президента у відставку трьома чвертями голосів – не менше 338.

Якщо імпічменту не відбувся, то голова Верховної Ради у письмовій формі вибачається перед президентом.

Показово, що в будь-який момент процедури імпічменту президент може подати у відставку за власним бажанням. У такому разі процедура імпічменту зупиняється.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)