В Польщі намагаються скасувати карантин для українців дипломатичним шляхом

gazpostach

В Польщі намагаються скасувати карантин для українців дипломатичним шляхом

Фото - з мережі Інтернет

Питання обов’язкового проходження 14-денного карантину українцями, які приїжджають до Польщі, українські дипломати підіймають на зустрічах із високопосадовцями.

Про це «Главкому» розповів посол України у Польщі Андрій Дещиця.

Що цікаво: посол називає карантин для українців, що прибувають у Польщу, неадекватним.

Дещиця зазначає, що є визначені категорії громадян, які повинні проходити карантин, а є ті, які звільнені від цього обов’язку. Також він звернув увагу на іншу ситуацію. Коли, наприклад, громадяни Польщі, які їздять в Україну, бо мають родинні зв’язки з українцями, повертаючись до Польщі, не проходять карантин, а українці, які приїжджають разом з ними, зобов’язані це робити.

Ось як він прокоментував теперішню ситуацію з коронавірусом та проходженням обов’язкової обсервації українцями.

“Ми порушуємо це питання на зустрічах з польськими високопосадовцями. Це питання я піднімав під час розмов з міністром закордонних справ Яцеком Чапутовичем, міністром сільського господарства Кшиштофом Ардановським, державним секретарем міністерства охорони здоров’я Вальдемаром Краскою, керівництвом Прикордонної служби. Є розуміння неадекватності ситуації.

Але слід також розуміти, що для Польщі дуже важливо зберегти відносну епідеміологічну стабільність. У Польщі щодня виявляють понад 300 нових випадків заражень на коронавірусну інфекцію. Є два фактори, через які важко переконати польських посадовців змінити свій підхід: рівень захворюваності в Україні є вищим, що збільшує ризики у разі скасування обмежень для громадян України. Окрім того, Польща є країною ЄС та змушена враховувати позицію спільноти, як і обов’язок солідарної відповідальності перед іншими країнами Союзу. Та все ж сподіваюся, що наші переговори матимуть невдовзі успіх.”
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)