В одному з районів Тернопільщини неправильно використали бюджетних 4 млн грн

gazpostach

В одному з районів Тернопільщини неправильно використали бюджетних 4 млн грн

Порушень на 4 млн грн виявили аудитори на півдні Тернопільської області.

У в Заліщицькому районі фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області провели державний фінансовий аудит виконання місцевих бюджетів на території району за період з 01.01.2016 по 30.06.2019, пише "Галас".

В результаті виявили неефективне використання 4,0 млн грн, орієнтовний обсяг щорічних резервів наповнення місцевих бюджетів – понад 3,2 млн грн.
У зв'язку з відсутністю належної координації в діях органів, уповноважених приймати рішення щодо використання земельних ділянок, контролювати надходження орендної плати, цільове використання земель тощо бюджети Заліщицького району за досліджуваний період розрахунково втратили 788,5 тис. грн доходів. Активізація роботи щодо наповнення дохідної частини місцевих бюджетів земельними платежами дасть змогу забезпечити збільшення надходжень на суму не менше 3,2 млн грн.
Також, понад 832 тис. грн місцеві бюджети недоотримали через невикористання повною мірою можливостей щодо спонукання замовників будівництва до участі у створенні і розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів та непроведення претензійно-позовної роботи щодо повного та своєчасного надходження плати за оренду майна спільної власності територіальних громад Заліщицького району.
Окрім цього, прийняття окремими сільськими радами неефективних управлінських рішень щодо здійснення виплат необов’язкового характеру за відсутності достатнього власного фінансового ресурсу та Заліщицькою районною радою щодо фінансування заходів районних програм, виконавцями яких були установи, що фінансуються з державного бюджету, спричинило непродуктивні витрати районного бюджету в загальній сумі майже 304 тис. грн.
Упущені вигоди виявлено у системі управління видатками. Через несвоєчасне прийняття управлінських рішень щодо освоєння коштів субвенції з державного бюджету не проведено капітального ремонту місцевих доріг, а до державного бюджету повернуто 2,0 млн. грн.
Зважаючи на результати державного фінансового аудиту та з метою покращання фінансового стану та поліпшення ефективності використання бюджетних коштів аудитори надали обґрунтовані пропозиції Заліщицькій районній державній адміністрації та органам місцевого самоврядування району, які прийняли до виконання.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)