Уляна Супрун пояснила, чи передається коронавірус через контакт з тваринами

gazpostach

Уляна Супрун пояснила, чи передається коронавірус через контакт з тваринами

Фото - з мережі Інтернет

Днями в мережі поширювалися фото білбордів МОЗ України, на яких зображено, що потрібно уникати контактів з тваринами, аби не захворіти на коронавірус. Ці фото викликали хвилю дискусій стосовно правдивості цієї інформації.

В міністерстві вчора опублікували пояснення. Начебто ця інформаційна кампанія розроблялася ще за попереднього керівництва МОЗУ, та базувалася на даних станом на кінець січня і початок лютого. https://bit.ly/3a9F8PG Але до цього часу ця інформація встигла викликати серйозне занепокоєння серед власників тварин, а захисники тварин у регіонах повідомили про більшу кількість здачі звірят до місцевих притулків.

ВООЗ та інші авторитетні організації наголошують, що зараз НЕ існує доказів того, що тварини можуть бути носіями SARS-CoV-2, або ж людина може передати вірус своєму улюбленцю. https://bit.ly/3bixFxS https://bit.ly/33F2mdW

Є базові рекомендації щодо того, як краще поводитися з тваринами у цей період від Американської асоціації ветеринарів. https://bit.ly/2QElgfT:

 Якщо ви не хворієте на COVID-19, ви можете спілкуватися зі своїм вихованцем так, як зазвичай. При цьому варто ретельно дбати про гігієну рук до і після контакту з твариною.

 Вигулюйте тварин у місцях, де немає скупчення людей. Після прогулянки обов’язково мийте лапи водою і милом.

 Не зайвим зараз буде також більш ретельний догляд за іграшками і посудинами для води та їжі звірятка. А також попіклуватися заздалегідь про запас їжі та ліків для тварини в разі потреби.

 Людям, що мають підтверджений COVID-19, рекомендують обмежувати контакт з тваринами до того часу, поки не буде відомо більше інформації про вірус і його особливості.

 Якщо людина хвора, варто попросити когось іншого попіклуватися про улюбленця на цей період, і взагалі уникати контакту. Якщо такої можливості немає, то рекомендують: під час контакту з твариною одягати маску, не ділитися їжею, не цілувати чи обіймати улюбленця, та дуже ретельно мити руки до і після контакту.

Якщо домашні тварини не можуть захворіти на COVID-19, чи можуть вони якимось чином перенести вірус на собі? https://bit.ly/3ad809L

Теоретично це можливо, але ризик дуже низький. Можливо це у випадку, якщо хвора людина кашляла або чхала на тварину, а потім інша людина торкнулася цієї тварини, а потім, не помивши руки, торкнулася свого обличчя, носа чи рота.

До того ж, вірус виживає довше на твердих, неживих поверхнях (наприклад, склі, металі), ніж на м'яких поверхнях (хутрі чи картоні).

Що відомо про померанського шпиця, який начебто заразився вірусом від свого господаря?

Наприкінці лютого почали ширитися повідомлення про ймовірний випадок зараження домашнього улюбленця від свого господаря, що мав COVID-19. Науковці брали кілька разів тест ПЛР у собаки, і він показував слабкий позитивний результат, що дозволяв припустити, що в зразках присутня дуже низька кількість РНК вірусу SARS-CoV-2. Подальші дослідження не встановили точної передачі вірусу. Симптомів хвороби у тварини не було.

Песик, у якого брали зразки на тест, помер в середині березня. Йому було 17 років і у тварини вже були проблеми зі здоров’ям. Тому більш ймовірно, що саме вони стали причиною смерті. https://bit.ly/3doyw1R

Будьте уважні до себе і своїх улюбленців, ретельно мийте їхні та свої лапки і піклуйтеся про інформаційну гігієну, наголосила Уляна Супрун.

Днями в мережі поширювалися фото білбордів МОЗ України, на яких зображено, що потрібно уникати контактів з тваринами,...

Gepostet von Уляна Супрун am Sonntag, 22. März 2020
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)