Україна відмовилася від позаблокового статусу і найближчим часом може стати членом НАТО

gazpostach

Україна відмовилася від позаблокового статусу і найближчим часом може стати членом НАТО

загруженное (2)Під час засідання Україна-НАТО українська сторона поінформувала представників альянсу про те, що Київ відмовляється від політики позаблоковості.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що НАТО має прийняти Україну в альянс. Генсек НАТО підкреслив, що альянс вважає чинним рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року про євроатлантичні перспективи України.

"Ми досі дотримуємося думки, що Україна стане членом НАТО", - заявив Столтенберг, повідомляє з Брюсселя кореспондент "Європейської правди".

НАТО взяло до відома повідомлення української сторони про відмову від позаблокового статусу.

"Раніше Україна офіційно дотримувалася позиції про свою позаблоковість. Зараз уряд оголосив, що Україна позбудеться цього статусу, і це рішення ми також поважаємо. І якщо Україна подасть заявку на вступ у НАТО, ця заявка буде розглянута", - заявив Генсек НАТО.

У той же час остаточне рішення щодо заявки на вступ і, відповідно, про вступ, має вжити українська сторона, наголосив генсек. "Ми з повагою поставимося до рішення України подавати заявку, якщо воно буде прийнято. І так само будемо поважати, якщо буде прийнято рішення не подавати заявку", - заявив Столтенберг.

Той факт, що Київ у ході засідання Україна - НАТО повідомив альянсу про відмову від позаблокового статусу підтвердив у twitter-повідомленні посол з особливих доручень МЗС Дмитро Кулеба.На фразі @PavloKlimkin, що ми відмовимося від позаблокового статусу вперше зник зв'язок з Брюсселем. Відновили. Фразу повторено. Нас почули)

Джерело: "Дзеркало тижня"
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)