Україна вчитиметься жити без російського газу

gazpostach

Україна вчитиметься жити без російського газу

France-to-Host-World-Gas-Conference-in-2015Віце-прем'єр-міністр України - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман доручив Міненерговугілля та іншим міністерствам розробити план дій щодо забезпечення стабільного проходження Україну опалювального сезону без російського газу.

За інформацією Ліга.Новости, прес-служба Кабміну повідомляє, що план передбачає впровадження комплексу заходів, зокрема, з енергозбереження, заміщення природного газу, його альтернативні поставки і т.п.

18 червня Кабмін схвалив законопроекти про надзвичайний стан в енергетичному секторі і про залучення європейських та американських інвесторів до модернізації та загальної експлуатації української газотранспортної системи.

16 червня «Нафтогаз» подала позов до Арбітражного інституту при Торговій палаті Стокгольма. У позові озвучена вимога щодо встановлення справедливої ​​ринкової ціни на газ, який постачається в Україну. Також «Нафтогаз» вимагає стягнути з «Газпрому» переплату за газ, який російський монополіст поставляв НАК «Нафтогаз України» з 2010 року.

За оцінками компанії, це близько $ 6 млрд. Додамо, що «Газпром» також звернувся в Стокгольмський міжнародний арбітраж з позовом до НАК «Нафтогаз». Російська сторона вимагає стягнути $ 4,5 млрд заборгованості за поставлений за контрактом природний газ. Нагадаємо, що зранку 16 червня «Газпром» оголосив, що перевів Україну в режим передоплатиза російський газ «з причини хронічних неплатежів».
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)