“Україна може бути першою державою, яку зруйнує телевізор” – Блаженніший Святослав

“Україна може бути першою державою, яку зруйнує телевізор” – Блаженніший Святослав

Небезпека, що Україну зруйнує телевізор, сьогодні є, вважає Глава УГКЦ Святослав Шевчук.

Кілька днів тому я прочитав вислів когось із родичів Небесної сотні. Дружина загиблої дорогої особи сказала, що Україна може бути першою державою, яку зруйнує телевізор. Я би не хотів аж так категорично мислити, але сьогодні ці небезпеки існують. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час виступу на Київському безпековому форумі, інформує сайт УГКЦ.

«Наші батьки, діди з гіркотою відчували цінність тої втрати, коли через ті чи ті обставини Україна знову була поневолена. Ми сьогодні маємо бути достатньо мудрими, аби доцінювати не те, що втратили, а те, що сьогодні маємо. І це для нас усіх повинно бути стартовим капіталом», – наголосив Глава УГКЦ.

Яка сьогодні роль Церков і релігійних організацій в питанні цінностей та безпеки, зокрема нашої держави? Блаженніший Святослав пригадав слова Блаженнішого Любомира, які він сказав у часи, коли країну намагалися штучно поділити на дві частини і між собою протиставити. Він тоді сказав, що Україна поділяється не на Схід і Захід, на російськомовних і україномовних, а на тих, хто любить або не любить Україну.

«Ми справді сьогодні відчуваємо різні технології, які намагаються нас наново поділити. Можу виокремити інші лінії зламу, лінії небезпеки, які потім можна представити як лінії конфлікту. Але вони, я би сказав, сьогодні делікатніші і вишуканіші. Ми бачимо, що та лінія може пройти по межі між тими, які дивляться телевізор і які його не дивляться», – сказав духовний лідер.

Блаженніший Святослав наголосив, що інформаційна війна – невід’ємна складова гібридної, вона намагається фрагментувати наше суспільство на так звані цільові групи. «І справді, – зауважив він, – ми можемо ходити до одної і тої ж церкви, читати інформацію зі соціальних мереж, не з телевізора, і бути абсолютно різними у своїй оцінці тих обставин суспільства, у яких перебуваємо. Тобто хтось знову намагається вибудувати нові злами і наново нас фрагментувати. Себто ділити, а потім протиставляти».

Яка роль Церкви чи релігійних інституцій у таких обставинах? Найперше, за словами Глави Церкви, наш обов’язок – формувати серцевинні цінності (core values – анг.), які завжди є чи не основним фундаментом організації будь-якої суспільної інституції. Довкола цих core values пізніше обертатимуться ті, що в політиці, бізнесі, старші і молодші. Якщо цього спільного стержня, навколо якого буде все решта обертатися, у нас не буде, тоді ми в небезпеці.

Глава Церкви назвав ці чотири принципи, які донедавна називали успіхом для будь-якого суспільства, а сьогодні, на його думку, це – питання безпеки.

"І ці чотири принципи ніщо інше як європейські цінності. Той, хто глибоко пережив подію Революції гідності, серцем відчує, що це core values українського народу", – наголосив Предстоятель. "Це гідність людської особи; друге – спільне благо; третє – солідарність; четверте – субсидіарність. Тобто кожен робить сам свою справу на своєму місці, відповідно до того, що може, аби осягнути спільну мету".

Загрузка...