У Тернополі представили оригінальні різдвяні витинанки

gazpostach

У Тернополі представили оригінальні різдвяні витинанки

Оригінальні сюжети можуть побачити відвідувачі Тернопільського обласного краєзнавчого музею, де працює виставка «Різдвяні мотиви витинанок».

Про це кореспонденту Укрінформу розповіла наукова співробітниця музейної установи Марія Луцька.

«Автор витинанок - народна майстриня, педагог Галина Дудар. У цьому мереживі, яке зачаровує та створює казково-різдвяний настрій - силуети ангелів, колядників, а також атрибути Різдва та споруди сакрального призначення», - розповіла музейниця.

Витинанки, які можна побачити на виставці, майстриня виготовила з білого паперу, технікою силуетного вирізання (за допомогою ножиць або спеціально загостреного ножа). Папір під час витинання складався вдвоє, що створює «дзеркальну симетрію», пояснила Луцька.

За її словами, в експозиції незвичною є витинанка «Нумо колядувати, Різдво величати».

«Вона має горизонтальну композицію. У центрі ажурного витвору – стилізоване зображення Дідуха з багатьма розгалуженнями, обабіч якого зверху – ангели з сурмами, пташки, сніжинки, сільські будинки. Внизу – силуети дітей-колядників з різдвяними зірками. Тематичне зображення обрамлене стилізованими гілочками. Витинанку наклеєно на чорний картон, а у правому нижньому куті – рукописні заголовні тексти», – каже Луцька.

Вона додає, що в Галичині паперові витинанки як прикраси культивувалися здавна. Цікавими тут були фіранки-витинанки з нескладним орнаментом. Витинанки розвішували на стінах, вікнах, над дверима.

Фото: Олег Снітовський, Укрінформ




















Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)