У Тернополі День пам’яті та примирення відзначили мітингом-реквієм та покладанням квітів

gazpostach

У Тернополі День пам’яті та примирення відзначили мітингом-реквієм та покладанням квітів

У Старому парку біля скульптурної композиції «Материнський поклик» відбувся мітинг-реквієм. Відтак, щоб вшанувати пам'яті жертв Другої світової війни, зібралися священнослужителі, ветерани, політики та представники громадських організацій.

«Сьогодні ми вшановуємо подвиг людей, завдяки яким вдалося побороти нацизм. Ця перемога здобута великою ціною. Ціною мільйонних жертв, скалічених і понівечених доль. І цей мак є нагадуванням пролитої крові. Тому ми не повинні забувати наших дідів, прадідів, які не боялися стати на захист своєї свободи», - каже заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Віктор Устенко.

Захід розпочався зі панахиди. Згодом усі присутні змогли покласти квіти до меморіалу.

Також сьогодні відбувся молебень на Микулинецькому кладовищі, біля могил жертв сталінських репресій, загиблих воїнів в роки Другої світової війни та бійців АТО.

Додамо, що Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт і причина найбільших трагедій ХХ століття. У війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема, Голокост), а також уперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворожих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдатів, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновниць) і сформовано нову систему міжнародних відносин.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)