У тернопільських нардепів, схоже, малі шанси потрапити знову до Парламенту

gazpostach

У тернопільських нардепів, схоже, малі шанси потрапити знову до Парламенту

 

вибориРішення Президента про дострокове припинення повноваження Верховної Ради сьомого скликання не може не турбувати і тернопільських нардепів. Кожен з них знову боротиметься за статус, до якого вже звик.

Однак, як пише За Збручем, повторне депутатство кожного із семи тернопільських депутатів є під великим запитанням.

За час від виборів 2012 року рейтинги “Батьківщини”, “Свободи” та “Удару”, завдяки яким тернополяни стали парламентарями, помітно впали. Це помітно впливає на спискові та мажоритарні перспективи діючих нардепів.

Найбільші шанси повторно здобути мандат має Олексій Кайда. Щоправда цього разу він розраховує на високе місце у партійному списку. За час депутатства чоловік біатлоністки Олени Підгрушної став одним з небагатьох речників “Свободи” та має шанс потрапити у першу десятку списку. Однак депутатству Кайди може зашкодити низький рейтинг “Свободи”. Соціологи сумніваються у здатності політичного проекту Олега Тягнибока подолати 5% бар’єр. Можливо, через ці обставини Кайда буде змушений повернутися на округ в Тернопіль, де його чекає непросте суперництво, адже його конкуренти будуть висуватися від значно рейтинговіших політичних сил.

Та сама проблема у іншого свободівського нардепа Михайла Головка, який обирався по Збаразькому виборчому округу. У 2012 році він переміг завдячуючи тому, що був кандидатом від об’єднаної опозиції. Зараз конкурентів з гучними політичними вивісками буде значно більше і відповідно шансів менше.

У єдиного представника Удару Ігоря Побера не менші проблеми. За місце у спільному списку Порошенка йому доведеться побороти його представника Степана Барну. У таких обставинах він може розраховувати на місце в районі 90-100 номерів або ж шукати підходящий округ.

Ще більші проблеми у місцевих тимошенківців. Рейтинг лідерки – на найнижчому за останні 10 років рівні. Тому вперше за останні каденції Василь Деревляний може опинитися поза прохідною частиною списку. Також сумнівними є шанси на своїх округах у Івана Стойка та Володимира Бойка. Обоє відверто “прокукурікали” два роки каденції, зрідка з’являючись відповідно у Чортківському та Зборівському округах. Щоправда, у Стойка може з’явитися шанс, якщо вирішить самостійно йти на вибори Арсеній Яценюк. Цілком можливо, що наш нардеп опиниться у прохідній частині його списку.

Окремо від “Батьківщини” зараз кучкується ще один мажоритарник Михайло Апостол. З партії Тимошенко його виключив Деревляний, інші рейтингові партії його також не поспішають кликати в свої ряди. Не виключено, що Апостол несподівано з’явиться там, де прикладе свої капітали мільярдер з Франківщини Олег Бахматюк. Або, що більш ймовірно, тихо піде з великої політики, як колись у ній з’явився.

 
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)