У селі Гніздичному на Тернопільщині – релігійний конфлікт

У селі Гніздичному на Тернопільщині – релігійний конфлікт

У селі Гніздичне Збаразького району поблизу місцевої церкви між жителями села на релігійному підгрунті виникла суперечка,  яка переросла у штовханину. Причина – неузгодження часу проведення богослужінь.

Як встановили правоохоронці, на початку січня на зборах 70 відсотків жителів села Гніздичне проголосували за перехід до Православної церкви України. Люди домовилися в майбутньому про почергове проведення відправ у місцевому храмі. Умов договору  дотримувалися два тижні. Проте у неділю, 3 лютого, через неузгодження часу проведення богослужінь виникло непорозуміння.

Як повідомили у відділі комунікації ГУ НП в області, знаючи про напружену ситуацію, охорону громадського порядку на місці події забезпечували 25 співробітників Збаразького відділення поліції. Жодних спецпідрозділів поліції до несення служби у селі Гніздичне не залучали, оскільки вони виконують інші завдання, поставлені державою, з огляду на оперативну обстановку.

На місці інциденту правоохоронці вживали заходи, аби не допустити подальшого загострення ситуації, та виконували свої обов’язки згідно із законодавством. Жодного застосування сили з боку поліції не було.

Окремі громадяни однієї з конфліктуючих сторін, за підтримки привезених немісцевих прихильників, почали шарпанину з представниками правоохоронних органів, намагаючись увійти до культової споруди. Після сутички одна людина звернулася до медиків зі скаргами на болі в голові. Лікарі «швидкої» надали їй меддопомогу.

Працівники поліції встановлюють обставини інциденту.

І вкотре закликають громадян не порушувати громадський порядок, поважати свободу віросповідання прихожан інших конфесій, діяти чітко в рамках законодавства та  домовленостей на рівні громад.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)