У древньому Вишнівці урочисто вшановували Кобзаря

У древньому Вишнівці урочисто вшановували Кобзаря

хомінець і Марчук

Вчора, 6 березня,  у Вишнівці на Збаражчині  відбулась велика мистецька імпреза, присвячена 200-літтю від Дня народження Тараса Шевченка.Приїхало чимало  гостей звідусіль. Серед найповажніших-уродженець нашого краю, знаменитий художник Іван Марчук.

На стіні старовинного маєтку відкрили меморіальну дошку «У Вишнівецькому палаці у жовтні 1846 року працював член Київської археографічної комісії Тарас Шевченко».

У церемонії відкриття взяв участь голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець. Звертаючись до присутніх, очільник облради сказав:

-Тарас Шевченко є для кожного українця символом незламності, нескореності. Він - більше, ніж поет чи художник. Кобзар -  джерело, натхненник, взірець національного самовизначення та самоусвідомлення. Це ми вже вкотре відчули у нинішні буремні часи. Він доносить  до кожного той шлях, яким повинно іти українське суспільство, аби нарешті стати справді вільними, справді незалежними та гордими. Шевченка треба читати, Шевченком треба пройнятися, вивчати та зрозуміти його, зрозуміти той дух, який він передає нам через своє Слово. Бо воно вкарбовує в собі українські національні цінності, українські національні орієнтири і українські традиції. Сьогодні ж його постать  наснажує нас, надихає, наповнює силою українського духу».

   Вишнівецька громада надала честь відкрити меморіальну дошку голові облради Василю Хомінцю та видатному художнику Івану Марчуку,-інформує прес-служба обласної ради
Загрузка...


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)