У Бережанах активісти пікетували райвідділ міліції (фото)

gazpostach

У Бережанах активісти пікетували райвідділ міліції (фото)

11816977_1045391725484974_7303018770949096831_nНещодавно у Бережанах місцеві мешканці разом з активістами тернопільського осередку ВО «Автомайдан» і ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини» влаштували пікет під райвідділом міліції під гаслом: «Правоохоронці, які замість боротьби з корупцією намагаються її очолити, мають бути покарані». Привід акції протесту – відсутність реакції міліціянтів на навмисне знищення автомобіля заступника голови ГО «Бережанська самооборона» Любомира Кузяка, а також «кришування» нелегального продажу алкоголю, видобутку каменю у кар’єрах і вирубки лісу, пише "Нова Тернопільська".

Протестувальники вимагали здійснити повноцінну перевірку роботи начальника РВ УМВС у Бережанському районі Петра Процика й начальника РВ ДАІ Петра Лесіва, а якщо факти зловживань підтвердяться, негайно їх звільнити з посад і з роботи. Відповідний лист-звернення активісти підготували до обласного прокурора О. Мартинюка і начальника ДАІ у Тернопільській області А. Матрифайла.

– У нас назбиралося багато запитань до П. Проціва і до П. Лесіва, – кажуть активісти, – але, як з’ясувалося, останній уже два місяці переховується на лікарняному. Ми неодноразово виявляли факти незаконного видобутку каменю в кар’єрах, адже на території району є дозвіл лише на видобуток пісковика. Виїжджали й до лісу, знімали на відео незаконне вирубування дерев, зверталися з відповідними заявами до міліції, але жодної реакції не було і нема. «Все законно», – одна заяложена відповідь на наші звертання, а ліс як вирізали, так і вирізають, така ж ситуація і з каменем. До речі, поки ми розмовляли з П. Процівим під райвідділом міліції, повз нас проїхали шість вантажівок – дві з каменем і чотири з лісом. То про що може бути мова?!

11695887_1045391728818307_2585347628546442342_n

Активісти порушили ряд інших проблем, на які бережанські міліціянти заплющують очі. Зокрема, стосовно незаконного будівництва МАФів на вул. Січових Стрільців. Спеціальна комісія, що вивчала ситуацію, теж підтвердила факти порушень. У міліції порушили кримінальне провадження, але… справу закрили.

– Правоохоронці зовсім не розібралися у справі, – пояснюють активісти. – Крім того, що дослідила спеціально створена комісія, були ще й порушені норми будівництва, повирізали каштани, а найголовніше – все це робили за підробленими документами, тільки ніхто цього не взяв до уваги. А пояснення бездіяльності міліції доволі просте – МАФи встановлювали високопосадовці району…

Незаконний збут алкоголю і самогоноваріння у місті теж ні для кого не новина. У центрі, наприклад, відкрито працюють так звані «точки», де цілодобово продають спиртне. «Самооборонівці» навіть зняли на відео, як бережанські ділки розливають алкоголь, але й у цьому випадку торговців ніхто притягувати до відповідальності не поспішає, бо, за словами активістів, правоохоронці щомісяця збирають «данину» з тих «точок».

Увагу активістів викликав і той факт, що начальник ДАІ Петро Лесів щодня проїжджає близько 200 км, адже мешкає в Калуші Івано-Франківської області. Вони порахували, що за місяць головний даїшник району витрачає понад вісім тисяч гривень на пальне при зарплаті чотири тисячі.

11825047_1045391735484973_8984981480764482019_n

– Лесів «кришує» не одну корупційну схему, – переконані активісти. – До нас навіть зверталися працівники ДАІ зі скаргою, що їм не видають пального на зміну. А чому не видають? Та тому, що начальнику потрібно їздити додому, а працівники через це змушені брати хабарі на дорозі. Маємо інформацію, що за вказівкою Лесіва вони беруть побори з водіїв, підприємців, таксистів, що Лесів сідає за кермо в нетверезому стані. Та для таких горе-міліціянтів не тільки люстрація потрібна, а й каталажка! І починати перевірку потрібно з Калуша, за ним там золоті верби ростуть. З Калуша Лесів пішов зі скандалом, але завдяки впливовим знайомствам його спочатку перевели до Монастириська, потім – до Козової, а кілька років тому – до Бережан, та ще й підвищили з майора до підполковника!..

Після того, як активісти неодноразово викривали факти зловживань посадовців і, зокрема, Петра Лесіва, невідомі побили й облили червоною фарбою автівку «самооборонівця» Любомира Кузяка. Сталося це 24 червня, близько четвертої ранку, однак результатів розслідування нема й досі.

– Не сумніваюся, що це пов’язано з громадською діяльністю, – каже Любомир. – Машина стояла на подвір’ї біля будинку, тому зловмисникам було легко до неї підібратися. А напередодні нашим активістам погрожували від імені Лесіва. І ми хочемо, щоб країна змінилася… Та цього не буде доти, доки при владі залишатимуться хабарники і «кришувальники». Ви ж подивіться, представники влади починають щось робити лише тоді, коли піднімається громадськість, коли оприлюднюють докази зловживань, порушень, афер. Для чого тоді міліція, прокуратура, які не реагують на факти відразу, а лише тоді, коли на них натиснуть? Громадські активісти мають набагато менше можливостей, а ця робота – прямі обов’язки правоохоронців, їм держава гроші за це платить…
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)