На Тернопільщині у хаті прадіда підприємець знайшов книжку, якій понад 100 років
Бронювання номера в готелі: на що звертати увагу?
Десять немовлят з’явилися на світ у перший день нового року у Тернополі
6-місячна дівчинка – ще одна жертва ДТП біля Смиківців, яка сталася 11 лютого
Електронне навчання в ТНПУ: на шляху до кращої якості та доступності
Олександр Кацуба
“Золотий фліпчарт” – конкурс з відзначення найкращих ініціатив громадського сектору в умовах війни
Два випадки незаконної порубки дерев на Тернопільщині: порушено кримінальні провадження
Михайло Головко
крісло шезлонг
У Тернополі водій BMW X5 влетів у Lanos на світлофорі після чого втік
Зняття “поробів” онлайн коштувало жительці Тернопільського району майже 200 тисяч

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Здавалося б, що складного в тому, щоб приготувати котлети? Однак, чомусь, у когось вони розвалюються, у когось, навпаки, виходять занадто щільними, не завжди господині вгадують правильні пропорції, співвідношення продуктів в котлетах, інформує Ukr.Media.

Щоб котлети вийшли соковитими

Якщо хочеш отримати смачні котлетки, не купуй готовий фарш сумнівного походження. Дорогу яловичу вирізку можна не купувати, а от спинка, шийка, лопатка, грудинка і деякі частини задньої ноги підійдуть ідеально.

Перед тим, як запускати філе в м’ясорубку, не забудь ретельно його зачистити — зняти плівки, прибрати хрящі, кістки й жили. Крім яловичини кухарі рекомендують використовувати жирну свинину — саме вона подарує котлеткам соковитість і ніжність.

Стандартна пропорція: на 1 кг яловичини — 1/2 кг свинини або на 1 кг яловичини — 250 г сала. Втім, котлети можуть бути зроблені й з баранини, телятини, курки, індички, дичини. Ступінь подрібнення вибирай будь-яку, однак фахівці радять не перестаратися й обмежитися однократним прокручуванням в м’ясорубці з середнього розміру решітки.

Чи потрібно додавати яйце?

Звичайно ж, потрібно. Головне — не переборщити з яйцями й використовувати не більше 2-3 штук на 1 кг м’яса, інакше котлети вийдуть жорсткими. Цибулі на цю ж кількість буде потрібно приблизно 200 Гр, бажано попередньо спасерованого й охолодженого, оскільки сирий може не встигнути просмажиться і додасть котлетам різкуватий смак. Якщо ж тобі подобається свіжа ріпчаста, подрібнюй її одночасно з фаршем в м’ясорубці.

Хліб — найважливіший компонент

Не треба думати, що хліб у рецепті — це бажання заощадити. Без м’якушки у тебе вийде люля-кебаб, а не соковитий биточок. Саме розмочений хліб допомагає зробити котлетки більш м’якими й ніжними.

Природно, важливо дотримати правильну пропорцію. Виглядає вона наступним чином: на 1 кг м’яса 250 г білого хліба і 300-400 г молока або води (якщо робиш курячі котлетки, хліба і яєць знадобиться менше).

Використовуй вчорашній або трохи підсохлий батон. Зніми з нього всю шкірку, наріж на шматочки й замочи в холодному молоці або воді. Як тільки м’якуш розбухне, ретельно розімни його руками й змішай з фаршем. Частину хліба можна замінити тертою картоплею, гарбузом або іншими овочами.

Отриманий фарш також добре приправити спеціями (паприка, чорний перець, коріандр, чілі) і нашаткованою зеленню (кріп, петрушка, кінза, м’ята). Не забудь посолити майбутнє блюдо, тільки ні в якому разі не пробуй його в сирому вигляді (дегустація фаршу — найпоширеніша причина отруєнь серед господинь).

Правильне панірування

Миску з підготовленим фаршем бажано закрити плівкою і прибрати на пів години в холодильник, щоб хліб ввібрав в себе м’ясні соки. Потім ще раз ретельно замішай масу, збиваючи її руками, це насичує її повітрям. В самому кінці деякі кухарі радять додати жменю колотого льоду для соковитості страви. Після цього змочуй руки в холодній воді й починай ліпити котлети.

Якщо є бажання, можна покрити їх паніровкою — під золотистою скоринкою фарш залишиться більш соковитим. Більшість фахівців не довіряють магазинним сухарям і рекомендують робити їх самостійно — для цього треба просто подрібнити білий хліб в блендері. Потім обкачати в одержаних крихтах котлетки й відправляй їх на сковорідку. Як панірування також можна використовувати насіння кунжуту, дрібну хлібну соломку, борошно.

Особливості смаження

У обжарюванні котлет немає нічого складного, головне — класти їх на розпечену сковорідку з гарячим маслом (краще — топленим вершковим), щоб фарш «схопився», утворилася скоринка і страва потім не розвалилася на шматки.

Крім того, дотримуйся дистанції між коржами: якщо розмістиш на одній посудині гору котлет, вони швидко пустять сік і почнуть тушкуватися, а не смажитися.

Як тільки з’явиться золотава скоринка, можна зменшити вогонь і готувати під кришкою. Частим перевертанням котлетки краще не мучити (бажано зробити це кілька разів), але і далеко від сковорідки не відходь, інакше замість соковитої м’ясної страви отримаєш вуглинки. Втім, можна відмовитися від смаження і приготувати їх на пару.

Пов'язані публікації

Обговорення