“Цей клаптик землі – кістка в горлі росіян”: екс-розвідник назвав головну причину атаки РФ на Луганщині

gazpostach

“Цей клаптик землі – кістка в горлі росіян”: екс-розвідник назвав головну причину атаки РФ на Луганщині

Це відбулося через бажання відбити тактично важливу позицію, яку українські військові взяли під контроль у січні і назвали «Баня». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив колишній військовий розвідник, співробітник фонду "Повернись живим" Андрій Римарук.

Він зазначив, що цей спостережний пункт досить важливий, адже він дозволяє бачити позиції окупантів і звідки вони здійснюють регулярний вогонь.

«На початку січня всі пам’ятають чергове загострення, втрати і кількість поранених навколо зони розведення «Золоте». Насправді в декількох кілометрах північніше, наші хлопці наважились зайняти невеличку ділянку в сірій зоні. Звісно, ворог на це не міг закрити очі і намагався любими методами не дозволити цього, але ЗСУ кращі, досягли своєї мети, назвавши нову позицію – «Баня»!!! Так, цей клаптик землі для нас був досить важливий, тому що до цього ми не бачили позиції ворога і звідки він веде регулярний вогонь в нашому напрямку. З моменту закріплення, росіяни вже не так часто стріляли, а всі їх намагання швидко подавлялись. Саме цей спостережник став кісткою в горлі росіян, які певно довгий час готувались ним заволодіти, що й сталось сьогодні зранку», – розповів Римарук.

За його словами, після інтенсивної артпідготовки, вже під час якої у ЗСУ були поранені, окупанти двома групами, приблизно по 10 чоловік, почали штурмувати «Баню». Тоді було прийняти рішення нанести удар у відповідь.

«Хлопці вимушені були покинути позицію, тому викликали вогонь на себе і по позиціях ворога, відстань до яких всього 150-200 метрів (про радіус розльоту осколків 152мм погугліть). Наваляли у відповідь знатно, був запрошений режим припинення вогню. Нажаль, один боєць загинув, його не встигли витягнути з полю бою. Зараз на ділянці повна тиша і працюють представники СЦКК. Якщо все буде добре, на завтра намічений обмін загиблими. Звертаю увагу, що ворог поніс більші втрати завдяки оперативним рішенням і тій кількості снарядів, яка полетіла в бік ворога. Короткий підсумок – не розводьте хайп, не критикуйте і не заважайте військовим шостий рік поспіль робити свою справу. Допомагайте армії і буде вам добро», – додав екс-розвідник.

При цьому він не уточнив, чи повернулись військові на спостережний пункт «Баня» після завершення бою.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)