Тернополяни вшанували пам’ять жертв Голодоморів (фото)

gazpostach

Тернополяни вшанували пам’ять жертв Голодоморів (фото)

IMG_8755Сотні тернополян, що зібралися на Театральному майдані, віддали шану хвилиною мовчання закатованим голодом українцям, Всечесні отці відправили панахиду за всіма загиблими Героями України, митці виконали тематичні твори, зокрема, Володимир Вермінський звернувся до присутніх із композицією «Голод».

Також мешканці обласного центру долучилися до акції «Засвіти свічку!», виклавши символічний хрест на головній площі міста, та поклали лампадки до пам’ятника жертвам Голодоморів 1932 – 1933 років, пише ternopillive.

У свою чергу представники влади й духовенства пригадали трагічні сторінки історії України, схилилися перед подвигом борців за Незалежність і волю нашої країни, закликали молитися й пам’ятати тих, хто віддав найдорожче – життя задля світлого майбутнього нащадків.

Гасло поминальних заходів 2015 року – «Щоб світ знав». Цьогоріч по-особливому вшановують пам’ять людей, які ризикуючи кар’єрою, свободою та життям, зробили все, щоб зберегти й поширити правдиві відомості про Голодомор.

«Ми похоронили тисячі людей, тисячі патріотів України, з якими дуже важко прощатися. У нас на душі і на серці сьогодні скорбота. Це так далеко було й так близько сьогодні… Я низько схиляюся перед тими, хто загинув. Молю Бога, щоб це ніколи не повторилося на теренах нашої України та, взагалі, ніде у світі», – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак.

Не оминули на майдані й подій, що відбуваються на Сході України. На думку першого заступника голови облради Сергія Тарашевського, так як і тоді, в 30-х роках, зараз, у 2015 році, ми бачимо геноцид нації: «Раніше хтось сумнівався, були дебати: визнавати на світовому рівні чи не визнавати Голодомор геноцидом української нації. Сьогодні, в черговий раз, східний сусід доводить, що саме український народ перешкоджає певним планам, певним інтересам. Сьогодні маємо той самий геноцид нації, але вже з іншого міркування, яке не зрозуміле дуже багатьом. Та, зрозуміле одне – сьогодні ми повинні будувати міцну армію, будувати стіну зі східним сусідом, й таку саму стіну в історії».

А у вікнах тернополян нині запалали сотні вогників, як знак пам’яті за Героями, якими така багата українська земля…

IMG_8776

IMG_8789

IMG_8794

 

 
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)