Тернополяни долучились до акції “Ангели пам’яті”

gazpostach

Тернополяни долучились до акції “Ангели пам’яті”

Сьогодні тернополяни долучилися до акції «Ангели пам’яті», яка відбувається у пам’ять про розстріл Героїв Небесної Сотні. Захід відбувся біля пам'ятника Героям Небесної сотні та у "Сквері волонтерів".

Учасники акції запалили лампадки, прочитали молитви за душі загиблих і мир в Україні, поклали квіти до пам`ятника Небесній Сотні.

Учні тернопільських шкіл, військові, учасники бойових дій, представники ГО "Єднання поколінь", представники влади - близько двохсот учасників акції вирушили від пам'ятника Героям Євромайдану до "Скверу волонтерів". Там вони розвішали власноруч виготовлених паперових ангелів пам'яті.

"Сьогодні ми розвішали «Ангелів пам’яті», як згадку про Небесну Сотню, яка віддала своє життя на Майдані, відстоюючи ідеали гідності, честі та ідеалів української нації, - зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра. Таким символічним жестом сподіваємося привернути увагу  тернополян до подій, яких ми не можемо забути. До подій, які стали для нас великим уроком та життєвим орієнтиром".

У Тернополі акцію приурочили до 5-ї річниці розстрілу Героїв Небесної Сотні, - повідомила організатор заходу Ольга Шахін:

"Це тиха акція, де немає гучних гасел, промов, демонстрацій. Метою цієї акції є вшанування тих людей, які загинули на Євромайдані, а також молитва за душі загиблих і за мир в Україні", - зазначила пані Ольга.

Нагадаємо, що  ініційована акція мистецькою агенцією «Територія А» в пам‘ять про розстріл Героїв Небесної сотні 18 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. Нині - частина вулиці Інститутської носить назву Алея Героїв Небесної Сотні.

Акція «Ангели пам’яті» відбувається за підтримки команди Музею Революції Гідності. Цього року, окрім Льовова, вона відбудеться в Києві,  Авдіївці, Вінниці, Вижниці,  Дніпрі,  Краматорську,  Кропивницькому, Полтаві, Тернополі, Тульчині, Хмельницькому, Чернігові, а також у Парижі (Франція).

Аліна Жайворонко
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)