Тернополян запрошують на прем’єру фільму «Соловей співає. Доки голос має»

gazpostach

Тернополян запрошують на прем’єру фільму «Соловей співає. Доки голос має»

У Тернополі 9 грудня за підтримки ВП ГО «Ділові українські жінки» відбудеться прем’єра стрічки «Соловей співає. Доки голос має».

Фільм з успіхом пройшов у багатьох містах України. Авторка фільму Леся Воронюк (ініціаторка Всесвітнього дня вишиванки) та режисер Сергій Кримський, показують причини та наслідки сучасної конфронтації довкола мовного питання у нашій державі. Вони намагаються пояснити, чому в наш час в Україні спілкуватися рідною мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому люди часто відчувають відторгнення та спротив.

Творча група намагалася не загострювати конфліктну ситуацію, а привернути увагу до потреби поширення правдивої історії та перевіреної інформації.

Це стрічка не просто про українську мову, а про мову нескореного народу. Про мову, якою говорить до 50 000 000 людей у всьому світі. Про мову, на знищення якої, століттями викидали мільярди наші вороги, але не змогли її знищити.

За словами авторів стрічки, вперше в історії української документалістики мовне питання аналізується через призму досвідів інших країн, зокрема, Білорусі та Ізраїлю.

«Ми зняли цей фільм і для того, щоб донести: мова має значення. Спілкування російською – вимушений крок, неспростовна вимога радянського тоталітаризму, щоб мати можливість отримати вищу освіту, працювати. І якщо я народився в Одесі чи Луганську, то моя рідна мова – українська».

Показ фільму відбудеться 9 грудня 2019 Палац кіно ( м.Тернопіль,вул Ів.Франко)

Початок о 17-30 год.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)