Тернопільських вчителів можуть звільнити за…недоброчесність

gazpostach

Тернопільських вчителів можуть звільнити за…недоброчесність

Уряд запропонував парламенту новий закон, що регулює шкільну освіту.

Одним із напрямів запропонованої урядом реформи стане переатестація та сертифікація вчителів, пише "Закон і Бізнес".

Згідно з проектом закону «Про повну загальну середню освіту» (№10204) 12-річне навчання та 12-бальна система оцінок стають стандартом.

Директора школи обиратимуть на конкурсних засадах строком на 6 років. Причому в одній школі особа зможе керувати не більш як 12 років поспіль. Також передбачена низка заборон для зайняття керівної посади.

Після набрання чинності цим законом усі безстрокові договори з директорами шкіл (ліцеїв, гімназій) мають бути розірвані та укладені контракти на 6 років. Так само вчинять із педагогами, які отримують пенсію за віком. З ними також укладатимуть контракти на строк від 1-го до 3-х років. Незгодних із новою системою Уряд пропонує звільняти.

Ті, хто залишиться працювати, будуть зобов’язані пройти атестацію та сертифікацію. Отримання сертифікату дасть право на доплату в розмірі 20% до посадового окладу. Але цих доплат позбавлять, якщо вчителя спіймають на академічній недоброчесності. У розлогому переліку дій, які підпадають під це визначення, є, наприклад, необ’єктивне оцінювання як учнів, так і колег, надання допомоги учням під час оцінювання тощо.

А за невиконання вимог чиновників від освіти щодо усунення порушення законодавства в цій сфері передбачене покарання у вигляді штрафу в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850—1700 грн.).
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)