Тернопільській обласній бібліотеці для дітей – 75 років (ФОТО)

gazpostach

Тернопільській обласній бібліотеці для дітей – 75 років (ФОТО)

s1Відсніжило, відшуміло, відколядувало Різдво. Та особливе пожвавлення, яке ні на мить не покидало стін Тернопільської обласної бібліотеки для дітей свідчило про наближення іще одного великого свята.

Це справді так, адже цього року книгозбірні виповнюється 75 років від часу заснування. З нагоди цієї пам’ятної дати, працівники бібліотеки провели низку цікавих заходів та презентацій, учасниками яких стали як юні читачі, так і звичайні тернополяни.

Привітальний марафон з нагоди 75-літнього ювілею бібліотеки розпочався з концерту-привітання від вихованців Центру дитячої творчості,  який організували працівники сектору мистецтв. Юні учасники ансамблів:  «Квіточка», «Родзинки»; ансамблю гітаристів «Срібні струни»; фольклорного гурту «Перепілочка»  подарували ювілярам море позитивних емоцій.

Особливий дарунок для бібліотеки з нагоди ювілею підготували і працівники відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів, які видали та презентували альбом спогадів та побажань відвідувачів книгозбірні «Бібліотека об’єднує покоління». А от читачі відділу обслуговування учнів 5-11 класів здійснили бібліотечний екскурс «Сторінками історії бібліотеки», під час якого побували у найбільш загадкових куточках книгозбірні.

Унікальна колекція видань, які бібліотека отримала в подарунок від письменників та поетів краю,  представлена на виставці «Від тих хто пише – тим хто читає», яку працівники відділу зберігання, гігієни та реставрації приурочили до ювілею бібліотеки.

Привітання у вигляді традиційно підготовленого огляду нових надходжень «Знайомтесь новинка!» презентували  бібліотекарі відділу комплектування та обробки літератури.

Колектив інформаційно-бібліографічного відділу до 75-ліття бібліотеки репрезентував  інформаційний список під назвою «Про нас пишуть». Даний матеріал об’єднує в собі публікації  з періодичних видань  за 1970 - 2014 роки, в яких висвітлена діяльність книгозбірні у просторі і часі.

Найбільш хвилюючими були останні дні підготовки до урочистого дійства з нагоди ювілею бібліотеки. Про наближення свята відвідувачів книгозбірні сповіщав «віртуальний коровай», розміщений при вході у заклад. Для наймолодших гурманів друкованого слова  працівники відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів підготували оригінальну виставку-інсталяцію під назвою «Книжковий торт». А от бібліотекарі відділу обслуговування учнів  5-11 класів оформили чудову виставку під назвою «Подарунки до ювілею», яка містила різноманітні сувеніри, виготовлені руками юних читачів.

_MG_2882

_MG_2890 _MG_2908 _MG_2929

Не менш творчо бібліотекарі-ювіляри  підійшли і до оформлення зали Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки, куди згодом було перенесено святкове дійство. Виставка творчих робіт «Різнобарв’я талантів бібліотечних працівників», яка розмістилась у театральному фойє привернула увагу та викликала щире захоплення серед поважних гостей. У майстерних вишивках, чудових  малюнках, неперевершених виробах з кави, а також чудернацьких фігурках «амігурумі» розкрились усі грані талантів бібліотечних працівників.

У святковій залі, шановних гостей зустрічали ведучі – працівниця бібліотеки Тетяна Хованець та артист обласної філармонії Андрій Оленин. Увазі присутніх було презентовано життєпис книгозбірні-ювілярки, а також згадано  тих людей, які творили цю історію протягом багатьох років.

Привітальну промову з нагоди ювілею бібліотеки виголосив директор департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської облдержадміністрації Григорій Шергей і нагородив працівників книгозбірні за сумлінну працю та вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи почесними грамотами від міністерства культури, обласної ради, обласної адміністрації та департаменту культури. Він подякував ювілярам за  великий вклад  у збереження та оновлення культурних надбань українського народу, а також відзначив важливість ролі бібліотекаря у процесі творення особистості наймолодших читачів.

Завітали на ювілей і представники Тернопільської міської ради, яку представляв заступник міського голови Владислав Стемковський. Від імені мера міста Сергія Надала кращим працівникам бібліотеки було вручено почесні подяки та дарунки за великий внесок у виховання молодого покоління інтелектуалів міста Тернополя та області.

Не приховувала хвилювання під час виступу і директор обласної бібліотеки для дітей Надія Новіцька, адже вже понад двадцять років вона очолює колектив  книгозбірні. Виголошуючи свою промову, Надія Семенівна подякувала працівникам-ветеранам за роки копіткої праці, а своїм нинішнім колегам побажала професійного та творчого росту.

Не менш доречною на ювілеї бібліотеки була присутність директора  Теребовлянського вищого училища культури Миколи Віннічика, адже значну частину колективу книгозбірні складають колишні випускники цього закладу.

Найщиріші побажання з нагоди ювілею прозвучали і від керівників обласних установ культури: Обласної наукової бібліотеки (директор В. Вітенко), Обласної бібліотеки для молоді (директор Л.Гук), Обласного художнього музею (директор І. Дуда), обласного центру народної творчості (директор В.Сушко). У своєму виступі вони відзначили високий професіоналізм усього колективу книгозбірні, який сьогодні на чолі із талановитим директором Надією Новіцькою творить нову історію сучасної бібліотеки.

Творити історію бібліотеки у всі часи допомагали  її читачі. Для привітального слова з нагоди ювілею ТОБД було запрошено колишнього «найкращого читача», а сьогодні професора, доктора економічних наук Григорія Монастирського. Він розповів про те, наскільки важливу роль відіграло відвідування дитячої  бібліотеки у його подальшому житті, а ювілярам побажав натхнення та невпинного творчого розвитку.

Мабуть важко уявити собі бібліотечне свято і без тих, хто бере безпосередню участь у створенні її величності – Книги. Із 75-літтям ТОБД прийшли привітати її добрі друзі та партнери – видавництво «Навчальна книга – «Богдан», директор Богдан Будний та видавництво «Джура», директор Василь Ванчура.

Віршованими рядками привітав бібліотеку із ювілеєм голова обласного відділення спілки письменників України Євген Безкоровайний. А молода мисткиня, колишня читачка нашої бібліотеки, а сьогодні письменниця, художниця, співачка, кандидат медичних наук Наталя Волотовська виконала зворушливу пісню власного авторства.

Хвилини істинної насолоди ювілярам та гостям свята подарували виступи творчих колективів. Від тернопільського центру творчості дітей та юнацтва святкові номери представили учасники зразкового театру пісні «Мікст» (художній керівник заслужена артистка естрадного мистецтва України Л. Бурміцька) та народного театру пісні «Співаночка» (художній керівник відмінник освіти України Л. Стельмащук) Із популярною піснею «На дворі Різдво» виступила юна співачка Діана Бобрівець.

Справжнім сюрпризом для ювілярів та гостей дійства стала феєрична постановка музично-комедійного характеру у виконанні акторів Лялькового театру, яка викликала бурхливі оплески та море щирих усмішок залу.

_MG_2963 _MG_2982 _MG_2984 _MG_3029 _MG_3035 _MG_3061 _MG_3066 _MG_3068 _MG_3075

Музичне вітання від Тернопільської  обласної філармонії озвучили  талановиті учасники ансамблю народної музики «Веселі галичани» (художній керівник Мирослав Бабчук). Колоритні, харизматичні та надзвичайно енергійні учасники гурту довершили букет вітань неперевершеними вокальними, танцювальними і музичними номерами.

По завершенні урочистої частини дійства, господарі свята запросили усіх до спілкування за чашечкою ароматної кави.

Уляна Пилипчук

 
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)