Тернопільські журналісти ходили стежками Шевченка

Тернопільські журналісти ходили стежками Шевченка

 Прес-тур «Стежками Тараса Шевченка по Тернопільщині», присвячений святкуванню прес-тур200-річчя від дня народження Кобзаря організувало  для представників преси Управління з питань туризму та курортів ТОДА 

Туристичний маршрут охопив Кременецький та Збаразький райони області. Учасники відвідали місця, пов’язані з перебуванням Тараса Шевченка на Тернопільщині, зокрема Почаїв, де Кобзар змалював історичні та архітектурні пам’ятки краю, виконав чотири акварельні малюнки різноманітних видів Свято-Успенської Лаври, зробив кілька замальовок, записав три народні пісні, а почуті розповіді про гайдамацький рух поклав в основу повісті «Варнак» та однойменної поеми.

прес-тур2Окрім Свято-Успенської Лаври, де у жовтні 1846 року по завданню Археологічної комісії перебував Тарас Шевченко, журналісти відвідали Почаївський історико-художній музей. Директор музею Алла Алімова ознайомила з виставкою «Тарас Шевченко і Почаїв».

У Кременеці представники ЗМІ мали змогу ознайомитись з експозицією у залі, присвяченій Кобзарю та послухати розповідь директора Кременецького краєзнавчого музею Ольги Данилюк, а також відвідали обласний гуманітарний педагогічний інститут ім. Т.Г.Шевченка.

Цікаву та насичену екскурсію про перебування Тараса Шевченка у Почаєві,  Кременці провів начальник відділу промоції району та аналітично-гуманітарних програм виконавчого апарату Кременецької районної ради Микола Матвіюк,-інформує сайт ТОДА

 
Загрузка...


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)