Тернопільські громади ознайомили з новим земельним законодавством

gazpostach

Тернопільські громади ознайомили з новим земельним законодавством

Громади Тернопільщини продовжують опрацьовувати нововведення у сфері земельного законодавства, до якого було внесено чимало правок. Днями для громад Тернопільщини пройшов онлайн-семінар на тему «Управління земельними ресурсами - законодавчі новації».

У заході взяло участь більше 30-ти фахівців громад області. Про це інформують у Тернопільському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою».

З представниками громад працювали зовнішні експерти Програми «U-LEAD з Європою» – Тетяна Данилів та Катерина Степчук.

«Останнім часом, в умовах відкриття ринку землі, земельне законодавство зазнає суттєвих змін. Кілька місяців тому набув чинності Закон № 1423-ІХ, мета якого дерегуляція земельних відносин. Зміна існуючих вимог до землевпорядної документації покликана спростити розроблення такої документації, а нові правила запроваджують альтернативний, простіший шлях для забезпечення цілей і завдань по управлінню земельними ресурсами. Участь у цьому заході є унікальною можливістю отримати відповіді на  питання та почути роз’яснення щодо змін законодавства від експерток Програми, які не тільки уже мають досвід практичного застосування цих норм, але й  мають досвід розробки пропозицій таких змін до законодавства», – наголосила Наталія Онищук, керівниця Тернопільського регіонального офісу U-LEAD.

Експертки детально проаналізували та обговорили з учасниками наступні блоки питань:

  • Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері управління земельними ресурсами, включаючи нові можливості та виклики.
  • Виклики безоплатної приватизації
  • Особливості здійснення землеустрою.
  • Контроль ОМС за використанням земель та вирішення земельних спорів.
  • Перші кроки для громад після набрання чинності Законом 1423

Завдяки  інтерактивним обговоренням вдалося краще закріплювати теоретичні аспекти онлайн-семінару. Представники громад активно задавали запитання експерткам, завдяки чому захід проходив у форматі комунікаційної платформи, на якій було чимало обговорень та обміну досвідом.

«Сьогодні ми обговорили низку різноманітних питань щодо земельного законодавства. Ми розуміємо, що в кожної територіальної громади є свої зацікавлення та запитання. Пропонуємо більш вужчі теми розглянути вже під час індивідуальних консультацій, які ми згодом проводитимемо для громад Тернопільщини», – коментує Тетяна Данилів, експертка Програми «U-LEAD з Європи».

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)