Тернопільські чоловіки від призову за мобілізацією не ухиляються

gazpostach

Тернопільські чоловіки від призову за мобілізацією не ухиляються

лабай Про часткову мобілізацію, яку оголошено в Україні через російську загрозу, представники Збройних сил в Тернопільській області говорять неохоче. Більшість інформації, яка би цікавила людей - є військовою таємницею. До війська сьогодні мобілізують вийнятково тих, хто має досвід служби, є певні вікові обмеження, а про весняний призов на строкову службу у внутрішніх військах, який мав би початися з 1 квітня, ще нічого не відомо.

 На часткову мобілізацію, оголошену в країні, кличуть тих, хто вже відслужив у армії. Є вікові обмеження. Рядовий склад вкомплектовують чоловіками не старшими 40 років, затребувані сержанти віком до 45 років, молодші офіцери до 55, старший офіцерський склад, від полковника і вище, формують з людей не старше 60 років. Втім, у Верховній раді за пропозицією міноборони, через велику кількість людей старших і водночас охочих піти на службу, вже є законопроект, аби збільшити вікові цензи на 5 років відповідно, втім його поки не прийнято.

-Таких, хто б отримав повістку на мобілізацію, але відмовився за нею з'явитися,- каже офіцер Західного медіацентру Василь Лабай,- принаймні в Тернопільському міському військкоматі, поки немає. Якщо ж з'являться - їх чекатиме відповідальність, передбачена Кримінальним кодексом України.

- Ухиляння від призову за мобілізацією, карається від двох до п'яти років позбавленння волі. Такщо перед тим, як зробити такий вчинок, треба добре подумати, - розповідає офіцер Західного регіонального медіацентру Міністерства оборони України Василь Лабай.

Згідно з Указом Президента, 1 квітня мав би початися весняний призов на строкову службу у внутрішніх військах. Втім, дію цього Указу призупинено до окремого розпорядження.Чи буде запланований раніше призов військовозобов'язаних юнаків, поки не відомо.

Джерело:TV-4
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)