Тернопільська делегація – на найбільшому європейському Конгресі місцевого самоврядування (Фото)

gazpostach

Тернопільська делегація – на найбільшому європейському Конгресі місцевого самоврядування (Фото)

У Кракові триває найбільший в Європі Конгрес місцевого самоврядування.

8-го квітня розпочався Конгрес місцевого самоврядування, на якому Краків вже вп’яте приймає найважливіших політиків, представників самоврядування, бізнесу і місцевих лідерів, йдеться на сторінці Центру розвитку громад.

За словами організаторів, у 5-му Європейському Конгресі місцевого самоврядування беруть участь близько 2 тисяч учасників із 40-ка країн світу. Близько сотні журналістів транслюють понад 70 подій з програми конгресу: панельні дискусії, майстер-класи, лекції, презентації, «історії успіху» тощо. Є там і тернопільська делегація.

Серед найважливіших пунктів програми - церемонія нагородження переможців конкурсу найкращих представників самоврядування. Гасло форуму «Самоврядування – разом в майбутнє» має на меті розвинути дискусію на тему розв’язку таких проблем, як фінансування транскордонної співпраці, інвестиції в смарт-рішення, співпраця самоврядування з осередками дослідження та розвитку.

Долучились до роботи Конгресу також учасники з тернопільської області - голови місцевих рад, асоціацій місцевого самоврядування, журналісти та громадські активісти.

Тернополяни Максим Черкашин (керівник Освітньо-аналітичний центр розвитку громад (ЦРГ), консультант Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України) та Юлія Нецько, менеджер проектів ЦРГ зазначають: “Участь у Конгресі є дуже важливою для нас, оскільки в Україні реформа з децентралізації у самому розпалі. Ми реалізовуємо цікаві проекти для наших громад, проте, подивитись чим живуть муніципалітети Європи і як цей досвід можна застосувати в Україні – одна з цілей нашого перебування тут. Тому дуже дякуємо організаторам за такий важливий і потрібний захід“.

Протягом 2-х днів учасники Конгресу разом будуть визначати, яким є «місто, приязне для мешканців», як розвивати туризм в регіонах з багатою історичною спадщиною, як боротися зі смогом та як із успіхом вести «срібну політику» (політику щодо літніх людей). І це тільки кілька тем серед багатої проблематики, на яку вестимуться дискусії.

Президент Кракова, господар конгресу – професор Яцек Майхровський, коментує подію так: «Європейський Конгрес місцевого самоврядування не порушує абстрактних тем. Ми обговорюємо справи життя в містах, їх розвиток, щодення, те, що є реальне і близьке кожному з нас. Ми займаємось співорганізацією конгресу, бо в багатьох з цих галузей життя міста відчуваємо себе лідерами, вважаємо, що маємо чим ділитися і одночасно нас цікавлять думки людей ззовні».

 

(Максим Черкашин)
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)