Тернопільщина розпочне співпрацю з Польщею

Тернопільщина розпочне співпрацю з Польщею

kul123Меморандум про співпрацю між Тернопільською облдержадміністрацією та керівництвом Вищої Педагогічної Школи ім. Я. Корчака у Варшаві, адміністрацією Маршалка Мазовецького воєводства, Українським Центром Бізнесу у Варшаві та Інститутом Східноєвропейських досліджень підпишуть найближчим часом. Про це повідомив  начальник управління інвестиційної, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Тернопільської ОДА Руслан Кулик.

Він зазначив,  оскільки Тернопільщина не має спільних кордонів із сусідніми державами, область не входить до жодного єврорегіону.

«Три області – Тернопільська, Волинська і Рівненська в Луцьку матимуть можливість підписати меморандум про співпрацю з Мазовецьким воєводством. Для Польщі одна Тернопільська область є нецікавою, як і нецікаві ми у плані внутрішньої конкуренції і для Івано-Франківської та Львівської областей, які мають кордони з сусідніми державами. В Луцьку ж є польське консульство для цих трьох областей, тому логічно, що об’єднуються саме ці регіони України. Окрім того,  Волинська і Рівненська області входять у єврорегіон «Буг» (Україна-Білорусь-Польща), туди ж проситься, хоча й не має безпосереднього кордону, Мазовецьке воєводство. Якщо так станеться, то ми можемо говорити про входження Тернопільщини як асоційованого члена у єврорегіон «Буг». Або, в крайньому випадку, маючи підписану угоду з двома областями України і з Мазовецьким воєводством, ми могли б отримувати гранди від ЄС», – зазначив Руслан Кулик.

За його словами, входження нашої області до одного з єврорегіонів дасть можливість розширення збуту своєї продукції, залучення коштів з Європейського Союзу для реалізації різноманітних проектів тощо. До прикладу, у Тернополі можна було б створити Європейський центр бізнесу, який би являв собою інформаційний центр для бізнесменів Західної України.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)