Тернопіль туристичний. Відгуки мандрівників

gazpostach

Тернопіль туристичний. Відгуки мандрівників

Привітні тернополяни радо зустрічають туристів, яким у місті є де зупинитися, на що подивитися, що скуштувати та де повеселитися. Наша редакція поцікавилася у гостей, чим їх принаджує серце Західної України – Тернопіль.

Анна Миколаївна, м. Старокостянтинів:
«Мені подобається затишний Тернопіль: чепурні дерева і чарівні будинки, вуличний гамір і місцевий говір. Подобається милуватися мурами Собору Пресвятої Богородиці, спуститися вулицею Валовою та пройтися по Руській до Серету, а далі повз Старий замок заблукати на Чайку. Колись тут пройшли мої студентські роки, а тепер я зрідка приїжджаю до подруги. Місто назавжди у моєму серці».

Попри те, що під час Другої Світової війни Тернопіль зазнав значних руйнувань, у містізбереглися старовинні храми. Воздвиженська або Надставна церква була зведена ще у XVIстолітті засновником гетьманом Яном Тарновським. Архітектура будівлі приваблюєдослідників поєднанням візантійсько-романського та староруського стилів. Не залишить байдужим і збудований наприкінці XVIIIстоліття величний бароковий собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, що належить місцевій греко-католицькій єпархії. Вражає своєю красою Кафедральний собор Різдва Христового, який свого часу мав оборонне значення.

Ярослав, студент університету будівництва та архітектури, м. Київ:
«Наразі вивчаю замки Тернопільського краю, тому часто тут буваю. Минулого року приїжджав досліджувати Вишнівецький палац. Цього разувключив до маршруту Збаразький і Теребовлянський, але заїхав і до Тернополя. Тут теж є свій невеликий замок, точніше відбудована споруда на місці древнього форпосту».

Світлана і Катерина, м. Молигів-Подільський:
«Влітку приїхали на «Файне місто». Вирішили зняти квартиру в Тернополі. Це було зручніше, ніж у наметовому містечку, і дало змогу подивитися місто. Прогулялися місцевими Єлисейськими полями, щоб пізніше порівняти з паризькими (усміхається). Знайшли нових друзів, бо у теплу пору там відпочиває багато молоді. Вони розповіли про імпровізований зоопарк з павлінами і страусами у гідропарку «Топільче» і про кнайпи зі смачними стравами. Було напрочуд весело!»

У місті вирує культурне життя. Мандрівників приваблюють різноманітними заходами. Щорічно тут проводять пісенні, танцювальні, книжкові, літературні, гастрономічні, краєзнавчі та фольклорні фестивалі. Окрім того, функціонує філармонія, драмтеатр і театр ляльок.

Павло, Михайло, Надія та Наталя, м. Київ:
«Ми з друзями любимо влаштовувати гастрономічні тури Україною. Вирушили до Тернополя, бо дізнались, що у ньому є ресторація за мотивами химерних будівель АнтоніоҐауді. Господарі закладу навіть привезли камінь з дому архітектора. Зараз він стоїть біля входу. З традиційних страв скуштували мачанку. Це такий лемківський густий м’ясний суп. Думаю, що приїдемо сюди ще. Тепер нас чекає дорога та оренда квартири в Івано-Франківську, бо на черзі банош».

Тернопіль запрошує мандрівників доторкнутися до минулого й сучасного, традиційного й інноваційного та поповнити колекцію власних надзвичайних вражень ще одним експонатом.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)