Тарифи та тепло та гарячу воду залишаться незмінними

gazpostach

Тарифи та тепло та гарячу воду залишаться незмінними

До кінця опалювального сезону на Тернопільщині не зростатимуть тарифи на тепло і гарячу воду. Це Кабінет Міністрів офіційно закріпив у Меморандумі з місцевою владою.

Меморандум передбачає, що теплопостачальні підприємства отримають передбачені відстрочки оплати за природний газ та компенсацію різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованою в тарифах за тепло. Натомість тарифи для населення залишаться незмінними.

"Вважаю це правильною позицією, яка показує, що пріоритет влади – і центральної, і місцевої – добробут українців. Дуже важливо, що досягнуто цього компромісу, незалежно від політичних поглядів та партійної приналежності", - зазначив голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш.

Згідно з підписаним документом, до кінця опалювального сезону 2020-2021 років українці безперебійно отримуватимуть опалення. Вартість послуги постачання теплової енергії та гарячої води у багатоквартирні будинки протягом нинішнього опалювального сезону не зміниться.

Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування.

"Річ у тому, що Тернопільська міська рада лише розробляє тариф, а затверджує їх НКРЕ. Останнім часом склалася ситуація, що Нацкомісія не погоджувала нові тарифи, тому у комунальних підприємств накопичувалися борги. Це питання порушувалося Асоціацією міст і зараз воно врегульоване. Буде створено робочу групу, яка напрацює шляхи компенсації цих витрат підприємствам,  - зазначив секретар Тернопільської міської ради Ігор Гірчак. - Тернопільський міський голова С. Надал неодноразово піднімав перед керівництвом держави питання щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води.  Також неодноразово дані питання піднімалися і на сесії Тернопільської міської ради, ухвалювалося ряд звернень до Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради України, інших органів виконавчої влади, НАК «Нафтогаз України» щодо тарифної політики в Україні".

«Нафтогаз України» розробить та запровадить до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання. Це дасть змогу уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021-2022 років.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)