«Свято брехні і лицемірства» під куполом Московського патріархату

gazpostach

«Свято брехні і лицемірства» під куполом Московського патріархату

У понеділок, 22 лютого, в Києво-Печерській лаврі відбувся так званий «Правозахисний форум», участь у якому взяли священнослужителі і представники громад Російської православної церкви в Україні (РПЦвУ/УПЦ МП), які не підтримали законно прийняте рішення своїх парафій приєднатися до Православної церкви України після надання ПЦУ Томосу від Вселенського патріарха Варфоломія І. Про це пише релігійний експерт Олександр Єфременко.

Опинившись таким чином за бортом життя парафії, такі священники, звісно ж, охарактеризували ситуацію, як захоплення храмів Православною церквою України в рамках тенденції «гонінь» на церкву. При цьому, себе такі священнослужителі щиро вважають «постраждалими від гонінь».

Вказаний Форум відбувся з ініціативи та під керівництвом Відділу зовнішньоцерковних зв’язків РПЦвУ (УПЦ МП) і керував ним єрарх Моспатріархату митрополит Антоній (Паканич).

Варто відзначити, що митрополит Онуфрій дистанціювався, або його дистанціювали від участі в даному заході.

За підсумками зібрання, учасники ухвалили звернення до президента України, прем’єр-міністра України, голови ВРУ нібито із закликом «забезпечити конституційні права» віруючих РПЦвУ (УПЦ МП).

Проте, ці звернення написані не вірянами, а заздалегідь підготовлені у Відділі зовнішньо церковних зв’язків РПЦвУ (УПЦ МП) протоєреєм Миколою Данилевичем. Віряни були використані церковним керівництвом для виконання власних цілей і задач, наголошує експерт.

Зазначені звернення є нічим іншим як черговим елементом російської пропаганди у кампанії РПЦвУ (УПЦ МП), покликаної зірвати візит Його Всесвятості Вселенського патріарха Варфоломія І. Адже після завершення Форуму, ці звернення використовуватимуться, щоб підштовхувати суспільство, вірян і державне керівництво до одного чіткого висновку – не можна допустити приїзд Вселенського патріарха до України.

Рупори пропаганди переконуватимуть, якою «гнаною є РПЦвУ (УПЦ МП) через Томос автокефальної ПЦУ». А у «гоніннях», на думку Московського патріархату в Україні, винний особисто патріарх Варфоломій, який підписав і вручив Томос митрополиту Епіфанію. А це, своєю чергою, є лиш черговим проявом гібридного впливу Московського патріархату на українське суспільство і державу.

За своєю суттю, це не Форум, а велике театралізоване дійство з розписаними ролями: хто і що повинен озвучити та підписати. Тут вже повторили більшість фейків і про захоплення, і про побиття, і про радикалів, і таке інше.

Олександр Єфременко передбачає, що в подальшому всі ці звернення будуть тиражуватись російською пропагандою в ЗМІ, посланці Московського патріархату шантажуватимуть державну владу України «ескалацією міжконфесійного конфлікту і релігійною війною».

У свою чергу, лобісти РПЦ у інших помісних церквах будуть озвучувати ці тезиси в державах Європи та світу, а транслювати це будуть ті ж самі російські пропагандистські канали, які «абсолютно випадково» опинятимуться у потрібному місці і у потрібний час, щоб відзняти, як «весь православний світ засуджує гоніння на церкву в Україні.

На думку експерта, єпископ РПЦвУ (УПЦ МП) Віктор (Коцаба) «вирушить у турне» міжнародними і європейськими інституціями, де демонструватиме вказані звернення та вражатиме публіку розповідями про те, «яка погана українська держава», і яка «гонима Російська церква в Україні».

Нагадаємо, як інформувала група ІС, після закриття трьох каналів Медведчука відразу кілька джерел як в церковних колах РПЦвУ запевняють, що наступний «удар влади» буде по московському патріархату в Україні.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)