Справа призовника, який вистрибнув із вікна Тернопільського військкомату, отримала продовження (Фото)

gazpostach

Справа призовника, який вистрибнув із вікна Тернопільського військкомату, отримала продовження (Фото)

Резонансу набуває справа призовника, який випав із вікна Тернопільського міського військомату. Мати переконана синові «допомогли» вистрибнути. Аби розібратися у ситуації та проконтролювати слідство, представники громадськості міста зібрала круглий стіл.

Мати призовника, Ярослава Федун, розповідає: 5 травня до збірного пункту сина забрали без повістки. Додому на вихідні не пускали, навіть коли вона зверталася до комісаріату. Мати хлопця запевняє, що її син є психічно здоровою і адекватною людиною. Отож, на самогубство не здатний. У тому, що сталося, звинувачує працівників військомату. Більше того, жінка переконана, над сином знущалися. А коли йому стало погано, працівники військомату не викликали швидку допомогу.

Пані Ярослава розповідає: вона чула як син прибирав, і до нього підійшов солдат, який почав вимагати віддати телефон. Потім зв'язок перервався. Про те, що було далі жінку вже повідомили лікарі швидкої, які зазначили: Михайло перебуває в реанімації обласної лікарні у важкому стані.

Наразі справа Михайла знаходиться у військовій прокуратурі. Правоохоронці розглядають кілька версій події, яка відбулася. Початкова була така, що, призовник, намагаючись втекти з військкомату, випав з вікна 5-го поверху. Нині ж справа набирає інших обертів. Слідчі розглядають версію про доведення до самогубства, зазначив начальник відділу зв’язків з громадськістю ГУ НП в області Сергій Крета.

Правозахисник Ольга Мозаєва каже: для початку варто з’ясувати причини неправомірного утримання призовників 9 діб на території військомату. Це можна зробити згідно рішення суду. У порядку щодо проходження строкової служби, у статті 98 написано: у збірному пункті призовник може знаходитися 2 - 3 доби. Не зазначено у положені й те, що призовники повинні мати підйом о третій годині ночі. Згідно уставу підйом о 6 ранку.


Стало відомо чому Олена Підгрушна поміняла Тернопіль на Київ


Зараз 24 -річний Михайло Федун перебуває у лікарні. Правоохоронці допитують свідків. Відомо, що призовників, які були разом із Михайлом у збірному пункті вже відправили на службу в Миколаїв.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)