Степан Барна: Обрання Президента -єдиний порятунок для України

gazpostach

Степан Барна: Обрання Президента -єдиний порятунок для України

барна"Заради збереження України вибори Президента повинні відбутися 25 травня",-переконаний тернопільський політик Степан Барна.

– Пане Степане, в своїх останніх заявах Ви неодноразово наголошували на тому, що результат виборів Президента мав би стати відомим уже у першому турі. Чому це так важливо?

Обрання Президента України – це єдиний порятунок для України від продовження російської окупації. Легітимізація нової української влади на сьогодні є ключовим моментом. Нам вкрай важливо стабілізувати ситуацію в державі та збудувати чітку управлінську вертикаль, тому країні потрібен законно обраний Президент. Політика ж В.Путіна спрямована на зрив виборів Президента позаяк це додаватиме йому аргументів і посилить його позиції у питанні наступу на Україну. Якщо Президента не буде обрано у першому турі, то 7 червня виборів може взагалі не відбутися. Це сценарій, який розігрує Росія. І мені дуже шкода, що сьогодні спостерігається тенденція, коли колишні опозиційні сили включають у цю гру. Тому зараз від кожного із нас залежить чи існуватиме Україна після травня місяця. Прояв громадянської свідомості та активності, який має виявитися у високій явці та обранні Президента, є завданням номер один для кожного українця.

– Нещодавно у Борщівській райраді було створено фракцію «Справедливість», до якої увійшли колишні регіонали. Ви, як керівник виборчої кампанії Петра Порошенка, як оцінюєте таку ситуацію?

Як я уже заявляв, фракційне утворення у Борщівській райраді під назвою «Солідарність» не має жодного відношення до ідеології та діяльності кандидата у Президенти Петра Порошенка. Це провокація. З одного боку її можна вважати технологією «чорного піару», спрямовану на дискредитацію Петра Порошенка. А з іншого, враховуючи дуже високий рейтинг Петра Порошенка, який уже на старті кампанії сягає 42%, очевидно, що колишні регіонали не погребували можливістю скористатися ситуацією і використати бренд Петра Порошенка задля власних політичних бонусів. Але підкреслю, формування команди Петра Порошенка відбувається виважено і уважно, тому подібні провокації будуть присікатися.

– Днями Ви зустрічалися зі спостерігачами місії ОБСЄ, поділіться також і з нами, яка підготовка ведеться, щоб виборчий процес пройшов прозоро?

Справді, зараз необхідно зробити все, щоб вибори пройшли чесно. Країна дійсно потребує якнайшвидше отримати легітимного всенародно обраного Президента, бо тільки так можна вийти із безпекової, політичної та економічної криз, які межують з катастрофою. З цією метою в Тернопільській області створено міжвідомчу групу щодо забезпечення правового поля виборів. Я очолюю цю групу, і до її складу входять депутати з числа абсолютно всіх фракції Тернопільської облради, представники прокуратури, міліції, СБУ. Основне завдання – щоб вибори відбулися прозоро, чесно, без випадків політичної корупції. Незабаром також буде відкрито телефонну «гарячу лінію» - консультуватимуть юристи. На неї можна буде повідомити про випадки порушень прав виборців, отримати інформацію, як діяти в тому чи іншому випадку.

Джело: gazeta1
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)