Скільки жителів Тернопільщини уже мають сімейного лікаря

gazpostach

Скільки жителів Тернопільщини уже мають сімейного лікаря

Послуги лікарів первинки стають усе популярнішими серед пацієнтів. За останні три місяці основними причинами звернень є отримання вакцини, кашель, потреба у профілактиці певних захворювань та адміністративні процедури.

У Тернопільській області працює 717 лікарів первинної допомоги: це сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Із них 23 мають свою приватну практику. Про це йдеться у пресрелізі НСЗУ.

Отримати медичну допомогу на первинній ланці можна у 59 медзакладах Тернопільщини.

Загалом більше 900 тисяч жителів Тернопільської області (87%) вже обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію.

З лікарями-ФОП декларацію уклали понад 16,4 тисяч пацієнтів. У приватних центрах сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали понад 10 тисяч жителів області. Всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.

Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри чітко визначений і включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно календаря щеплень, створення електронних рецептів на “Доступні ліки”, інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.

Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги велике. Тільки у 2021 році лікарі первинки у Тернопільській області:

  • виписали понад 753 тисячі направлень — а це 53% від всіх направлень, виписаних у області;
  • обстежили 249 тисяч пацієнтів;
  • створили понад 386 тисяч електронних рецептів на “Доступні ліки” пацієнтам із хронічними захворюваннями.

“Шлях пацієнта до безоплатних медичних послуг починається з лікаря первинки. Сімейний лікар, терапевт і педіатр можуть самостійно вирішити багато проблем пацієнтів, а якщо буде потрібно, то випишуть направлення до інших спеціалістів. До сімейного лікаря ми йдемо по довідки, електронні рецепти, лікарняні.

Проте останнім часом лікарі первинки дуже навантажені лікуванням пацієнтів із COVID-19 та вакцинальною кампанією. Тому закликаємо пацієнтів за можливості вирішувати різні адмінпитання без залучення лікаря, дізнаватися інформацію в реєстратурі та контакт-центрах, а COVID-сертифікат генерувати в “Дії”, – наголосила директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

За даними електронної системи охорони здоров’я, за останні три місяці найпопулярнішими причинами звернень до лікарів первинної ланки є питання імунізації, кашель, потреба у профілактиці певних захворювань та адміністративні процедури.

Загалом у 2021 році НСЗУ уклала договори із понад 2200 надавачами первинної меддопомоги по всій країні та виплатила їм 16,7 млрд грн за надання допомоги пацієнтам. Понад 78% українців уклали декларацію з лікарями, які надають первинну медичну допомогу. А це – 32 млн 528 тисяч громадян.

Джерело
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)