Селищний голова звернувся до заступника міністра щодо поділу Тернопільщини на райони

gazpostach

Селищний голова звернувся до заступника міністра щодо поділу Тернопільщини на райони

Тернополяни писали, що Кабмін затвердив перспективний план розвитку Тернопільщини, згідно якого в області залишається три райони  - Тернопільський, Кременецький та Чортківський, та 55 ОТГ, - повідомляє Тернополяни.

Після виборчого процесу, восени об’єднані територіальні громади будуть створені та працюватимуть, як це заплановано реформою. Усього заплановано і затверджено створення 1 470 громад. 55 з них функціонуватиме на Тернопільщині.

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 12 червня затвердив список 129 районів в Україні, замість 490 існуючих. Згідно з документом, на Тернопіллі має залишитись три райони: Чортківський, Кременецький та Тернопільський.

Передувало усьому цьому віче у місті Зборів та мітинг під ОДА у Тернополі, де мешканці районів вимагали створити в області три райони, як і сталося, а не чотири. Крім того, жителі Зборівського району хотіли приєднатися до Тернопільського, а не до Бережанського району, який планували створити четвертим в області.

І ніби все добре, в області направду буде тільки три райони. Та частину Зборівського району, а саме Залозецьку громаду приєднали до Кременецького району, а не до Тернопільського, як того хотіли місцеві жителі і як просив в голови ОДА Володимира Труша селищний голова Заложців Любомир Фесик.

Днями, селищний голова написав звернення до заступника міністра і вимагає справедливості.

"Звернення селищного голови до заступника міністра розвитку громад та територій України Негоди В.А., щодо адміністративного поділу Тернопільської області на райони.

Шановний В‘ячеславе Андроновичу.
Не знаю - маю я право до Вас звертатись чи ні, в такий спосіб, але відважуся на правах і земляка і, прошу повірити, людини, яка підтримує процеси децентралізації та вірить в їх необхідності. Я представляю, як селищний голова, Залозецьку селищну раду Тернопільської області Зборівського району і звичайно щиро надіюсь на Ваше розуміння нашого регіону, як уродженця Тернопільщини та професіонала своєї справи. В поділі області на райони я приймав участь з 2002 року. Звичайно, вони були попередніми і на превеликий жаль, не маючи «підтримки», не мали продовження та завершення. Ви це знаєте краще за мене. Вибачте, хочу багато сказати, але розуміючи Вашу зайнятість, буду коротко: жодного разу, з тих поділів, що мені відомо, Залозеччина не відносилась до Кременецького району. На сьогоднішній день: з кінцевих сіл громади до м.Кременець 75 км; населення наше ні за яким промислом, послугою не направлялось в цю сторону; до обласного центру -38(58)км; в населення різний менталітет та віра, Залізці, як авто пасажирський вузол - 80 відсотків маршрутів спрямовані в м.Тернопіль; населення -95 відсотків з тих, що працюють не в околицях селища, доїжджають в Тернопіль; угода про надання медичних послуг (тих,що не надає наша лікарня) укладена, з другою міською (одночасно люди додатково «мають своїх лікарів» в обласному центрі, а не в Зборові (переважною частиною), і аж ніяк не в м.Кременець; гадаю Ви пам‘ятаєте дорожню неприємність - «лосятинський серпантин», особливо в зимовий період і т.д.. Щиро надіюсь на Ваше розуміння. Під час розмови з головою ОДА в Тернопількій області Трушом В.Л, яка відбулась 04.06.2020 року було запевнено, що весь Зборівський район, в т.ч. Залозецька ОТГ попадають до Тернопільського району. Ще раз вибачте і надіюсь на правильно і зважено прийняте рішення. Це не моя думка, а воля 99 відсотків населення. Дякую. Якщо є необхідність, готовий приїхати.
З повагою Любомир Фесик, -написав Любомир Фесик, голова Залозецької ОТГ".
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)