Що змінилося у прокуратурі, міліції, ДАІ через рік після “ночі гніву”

gazpostach

Що змінилося у прокуратурі, міліції, ДАІ через рік після “ночі гніву”

Фото: 20 хвилин

Фото: 20 хвилин

Будівлі міліції, прокуратури, суду практично вщент зруйнували під час “ночі гніву” у ніч на 19 лютого минулого року у Тернополі. У тодішній неспокійний у країні час, коли на Майдані розстрілювали невинних громадян, почалися масові акції протестів по всій Україні.

Аби достукатися до влади, активісти почали брати штурмом будівлі правоохоронних структур, таким чином висловивши їм недовіру.

Підпали, знищені будівлі, меблі, техніка, документи, транспорт. Збитків – на мільйони. За рік всі ці структури відновили свою матеріальну базу – зробили ремонти у приміщення, закупили техніку, меблі, транспорт. А що змінилося у їхній роботі? Чи змінили вони підходи, чи стали вони кращими? І в міліції, і в прокуратурі, і в ДАІ одноголосно стверджують, – змін є багато і всі вони у кращу сторону.

Нагадаємо, після “ночі гніву” у всіх цих структурах змінилося керівництво. Так, обласну міліцію спершу очолив Василь Облещук, який згодом пішов на пенсію, нині в.о. начальника – Олександр Богомол. Обласною прокуратурою тепер керує Юрій Гулкевич, керівник обласної ДАІ – Андрій Матрифайло.

- Відтоді багато змінилося і лише в кращу сторону, – каже начальник відділу зв’язків із громадськістю обласної міліції Сергій Крета. – Найперше покращилася робота з громадянами. Адже тут все залежить від першої особи. А наш керівник Василь Облещук був готовий прийняти та вилухати громадян в будь-який час, не лише в прийомні години. Зараз те саме робить і його наступник – Олександр Богомол. Тай взагалі у нас змінився підхід до підбору кадрів. Зараз всі керівники наших райвідділів – місцеві. І це є дуже добре. Це покращило роботу та розкриття злочинів. Адже є більша взаємодія з населенням, тому що якщо керівники місцеві, то вони мають авторитет і з ними люди більше йдуть на контакт та дають потрібну інформацію, завдяки якій легше розкрити злочин. Окрім того при обласній міліції діє громадська рада, до якої належать 40 громадських організацій. Вони контролюють діяльність міліції, через них до нас звертаються люди зі своїми проблемами та скаргами. Раніше теж була така рада, але вона існувала швидше лише на папері.

У останній рік покращилося ставлення населення до міліції, підсумовує Сергій Крета.
- Збільшилася довіра до нас завдяки тому, що наші підрозділи воюють в АТО, – каже він. – Нас підтримують волонтери, громадські організації, за що ми їм дуже вдячні. До слова, кожного місяця позмінно в АТО їздить до 200 наших працівників.

У обласній ДАІ теж кажуть, що роблять все для того, щоб населення їм довіряло.
- Ми працюємо, виконуємо покладені на нас обов’язки, – запобігаємо профілактиці ДТП, стежимо за порядком на дорогах, наші працівники разом з активістами несуть службу на блокпостах при в’їзді в Тернопіль та у райцентрах, – каже начальник сектору профілактичної роботи обласної ДАІ Василь Барановський. – Також наші працівники їздять на ротації в АТО.

Про те, що ж змінилося у їхній роботі через рік після «ночі гніву» розповіли і в прес-службі прокуратури області. Там запевняють, що у них кардинально змінилися підходи до роботи, посилено відповідальність кожного працівника за її ефективність. Прокурорську діяльність спрямовано на ефективну реалізацію визначених законом завдань та функцій, зосереджено зусилля на відновленні довіри та підвищення авторитету до органів прокуратури.

Упродовж минулого року відбулося суттєве оновлення штатної чисельності органів прокуратури області, розповідають у прес-службі. Із займаних посад звільнили 39 прокурорських працівників, у тому числі прокурора області, трьох його заступників, змінено 13 начальників керівників структурних підрозділів апарату та 11 прокурорів районів.

Розпочато практичну реалізацію вимог Закону України «Про очищення влади». На виконання вимог вказаного Закону наказом Генерального прокурора України з органів прокуратури звільнено першого заступника прокурора Тернопільської області.
З набранням чинності окремих положень нового Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року істотних змін зазнала структура апарату прокуратури області. Ліквідовано підрозділи, які здійснювали функції нагляду за додержанням і застосуванням законів, спеціалізовані прокуратури у природоохоронній і транспортній сферах.

Особливе значення в умовах кадрових змін надається добору працівників з належними професійними та моральними якостями, здійсненню профілактично-виховної роботи, спрямованої на недопущення корупційних діянь чи інших ганебних вчинків. Як наслідок, минулого року за за такі порушення з органів прокуратури звільнено одного прокурора району.

Роботу зосереджено на боротьбі з корупцією, передусім, на викритті фактів хабарництва серед посадовців правоохоронних, контролюючих органів та владних структур. Серед притягнутих минулоріч до кримінальної відповідальності – 5 міліціонерів, 2 податківці, у тому числі начальник міжрайонної ОДПІ, 10 державних службовців, серед яких один – 4 категорії, 3 керівники органів місцевого самоврядування, 16 посадових осіб юридичних осіб публічного права. Уже у поточному році, викрито на отриманні неправомірної вигоди 4 посадовців, серед яких – 2 працівники міліції, податківець та керівник одного з відділів виконавчої служби.

Джерело: “20 хвилин

 
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)